Plugins - Elementor Page Builder - Stable (latest release) - en to el_GR translation catalogue (818 entries)

en: Zoom
el_GR: Μεγένθυνση

en: Single
el_GR: Μονό

en: Video Info
el_GR: Πληροφορίες Βίντεο

en: Logo
el_GR: Λογότυπο

en: All Content
el_GR: Όλο το περιεχόμενο

en: Style Reset
el_GR: Επαναφορά στυλ

en: Style Pasted
el_GR: Το στυλ επικολήθηκε

en: Source
el_GR: Πηγή

en: Button ID
el_GR: ID κουμπιού

en: Site
el_GR: Ιστότοπος

en: Got It
el_GR: Το έπιασα

en: Meet Right Click
el_GR: Γνωρίστε το Δεξί Κλικ

en: Copy All Content
el_GR: Αντιγραφή όλου του περιεχομένου

en: Copy Style
el_GR: Αντιγραφή στυλ

en: Copy
el_GR: Αντιγραφή

en: Preview for %s
el_GR: Προεπισκόπιση για %s

[ctx: Filter Control]
en: Brightness
el_GR: Φωτεινότητα

[ctx: Filter Control]
en: Blur
el_GR: Θόλωμα

[ctx: Filter Control]
en: Contrast
el_GR: Αντίθεση

[ctx: Filter Control]
en: CSS Filters
el_GR: Φίλτρα CSS

en: Drag widget here
el_GR: Σύρετε την μικροεφαρμογή εδώ

en: Reset Style
el_GR: Επαναφορά στυλ

en: Blend Mode
el_GR: Κατάσταση ανάμειξης

en: I have Elementor Pro
el_GR: Έχω το Elementor Pro

en: Specify a start time (in seconds)
el_GR: Καθορίστε χρόνο έναρξης (σε δευτερόλεπτα)

[ctx: Filter Control]
en: Saturation
el_GR: Κορεσμός

en: Save as a Global
el_GR: Αποθήκευση ως Γενικό

en: Wait! Don't deactivate Elementor. You have to activate both Elementor and Elementor Pro in order for the plugin to work.
el_GR: Περιμένετε! Μην απενεργοποιείτε τον Elementor. Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε και τον Elementor και τον Elementor Pro για να δουλέψει το πρόσθετο.

en: Please make sure the ID is unique and not used elsewhere on the page this form is displayed. This field allows <code>A-z 0-9</code> & underscore chars without spaces.
el_GR: Παρακαλώ ελέγξτε ότι η συγκεκριμένη ταυτότητα χρήστη δεν χρησιμοποιείται αλλού στη σελίδα όπου εμφανίζεται η συγκεκριμένη φόρμα. Το πεδίο αυτό επιτρέπει <code>A-z 0-9</code> & underscore chars χωρίς όμως κενά.

en: Back to WordPress Editor
el_GR: Επιστροφή στον WordPress επεξεργαστή

note: translators: %s: Template type label.
en: Add New %s
el_GR: Προσθήκη νέου %s

note: translators: %d: Number of rows
en: %d row affected. | %d rows affected.
el_GR[0]: %d γραμμή επηρεάζεται.
el_GR[1]: %d γραμμές επηρεάζονται.

en: Opacity
el_GR: Αδιαφάνεια

en: Something went wrong.
el_GR: Κάτι πήγε λάθος.

[ctx: Page Template]
en: Elementor Canvas
el_GR: Καμβάς Elementor

[ctx: Page Template]
en: Elementor Full Width
el_GR: Elementor Πλήρους Πλάτους

en: Max Width
el_GR: Μέγιστο Πλάτος

en: Position
el_GR: Θέση

note: translators: %s: Element type. translators: %s: Section label
en: Delete %s
el_GR: Διαγραφή %s

en: New Template
el_GR: Νέο Πρότυπο

en: Templates Help You <span>Work Efficiently</span>
el_GR: Τα Πρότυπα σας βοηθούν να <span>Εργάζεστε Αποτελεσματικά</span>

note: translators: 1: Elementor, 2: Link to plugin review
en: Enjoyed %1$s? Please leave us a %2$s rating. We really appreciate your support!
el_GR: Απολαύσατε το %1$s; Παρακαλώ αφήστε μας μια %2$s αξιολόγηση. Εκτιμούμε πραγματικά την υποστήριξή σας!

en: Knowledge Base
el_GR: Γνωσιακή βάση

en: Current
el_GR: Τρέχων

en: No header, no footer, just Elementor
el_GR: Οχι κεφαλίδα, όχι υποσέλιδο, μόνο Elementor

en: Page Layout
el_GR: Διάταξη Σελίδας

en: This template includes the header, full-width content and footer
el_GR: Αυτό το πρότυπο συμπεριλαμβάνει την κεφαλίδα, περιεχόμενο πλήρους πλάτους και υποσέλιδο

en: Default Page Template from your theme
el_GR: Προεπιλεγμένο Πρότυπο Σελίδας από το θέμα σας

en: Add templates and reuse them across your website. Easily export and import them to any other project, for an optimized workflow.
el_GR: Προσθέστε πρότυπα και επαναχρησιμοποιήστε τα στον ιστότοπό σας. Εύκολη εισαγωγή και εξαγωγή σε οποιοδήποτε άλλο πρότζεκτ, για βελτιστοποιημένη ροή εργασιών.

en: Separator
el_GR: Διαχωριστής

en: Action not found.
el_GR: Η ενέργεια δεν βρέθηκε.

en: Play Video
el_GR: Αναπαραγωγή Βίντεο

en: All
el_GR: Όλα

en: Name your template
el_GR: Ονομάστε το πρότυπο σας

en: Category
el_GR: Κατηγορία

en: More actions
el_GR: Περισσότερες ενέργειες

en: Pages
el_GR: Σελίδες

en: Blocks
el_GR: Μπλοκς

note: translators: %s: Document title
en: %s Settings
el_GR: Ρυθμίσεις %s

en: Dynamic
el_GR: Δυναμικό

en: Search Templates:
el_GR: Αναζήτηση προτύπων:

en: Create Template
el_GR: Δημιουργία Πρότυπου

en: Inline
el_GR: Στην γραμμή

en: Enter template name (optional)
el_GR: Εισάγετε όνομα πρότυπου (προαιρετικό)

en: Select the type of template you want to work on
el_GR: Επιλέξτε τον τύπο του προτύπου που θέλετε να εργαστείτε

en: Choose Template Type
el_GR: Επιλέξτε Τύπο Προτύπου

en: Use templates to create the different pieces of your site, and reuse them with one click whenever needed.
el_GR: Χρησιμοποιήστε πρότυπα για να δημιουργήσετε τα διάφορα κομμάτια του ιστότοπού σας, και επαναχρησιμοποιήστε τα με ένα κλικ οποτεδήποτε χρειάζεται.

en: Custom Fonts allows you to add your self-hosted fonts and use them on your Elementor projects to create a unique brand language.
el_GR: Οι Προσαρμοσμένες Γραμματοσειρές σας επιτρέπουν να προσθέσετε τις αυτοφιλοξενούμενές σας γραμματοσειρές και να τις χρησιμοποιήσετε στα Elementor πρότζεκτ σας για να δημιουργήσετε μοναδική γλώσσα μάρκας.

en: This tag has no settings.
el_GR: Αυτή η ετικέτα δεν έχει ρυθμίσεις.

[ctx: Border Control]
en: Groove
el_GR: Ράβδωση

en: Want to give access only to content?
el_GR: Θέλετε να δώσετε πρόσβαση μόνο στο περιεχόμενο;

en: No access to editor
el_GR: Χωρίς πρόσβαση στον επεξεργαστή

en: Role Excluded
el_GR: Ο Ρόλος Εξαιρέθηκε

en: Manage What Your Users Can Edit In Elementor
el_GR: Διαχειριστείτε τι μπορούν να επεξεργαστούν οι χρήστες σας στο Elementor

en: Fallback
el_GR: Εφεδρικό

en: Featured Image
el_GR: Επιλεγμένη Εικόνα

en: Body Style
el_GR: Στυλ Body

en: Actions and Post ID are required.
el_GR: Απαιτούνται Ενέργειες και ID Άρθρου.

en: Token Expired.
el_GR: Το Token Έληξε.

en: Use `elementor/ajax/register_actions` hook to register ajax action.
el_GR: Χρησιμοποιήστε το hook `elementor/ajax/register_actions` για να γίνουν register οι ενέργειες σε ajax.

note: translators: %s: Template type label.
en: Create Your First %s
el_GR: Δημιουργήστε το Πρώτο Σας %s

[ctx: Template Library]
en: My Templates
el_GR: Τα Πρότυπά Μου

en: Add Your Custom Fonts
el_GR: Προσθέστε τις Προσαρμοσμένες Γραμματοσειρές σας

en: Custom Fonts
el_GR: Προσαρμοσμένες Γραμματοσειρές

en: Role Manager
el_GR: Διαχειριστής Pόλων

en: Document
el_GR: Έγγραφο

en: Post not found.
el_GR: Το άρθρο δεν βρέθηκε.

en: Set how many slides are scrolled per swipe.
el_GR: Ορίστε πόσες διαφάνειες θα γίνεται κύλιση ανά σύρσιμο.

en: Note: Attachment Fixed works only on desktop.
el_GR: Σημείωση: Το Σταθερό Συνημμένο λειτουργεί μόνο σε σταθερό υπολογιστή.

en: Create New Post
el_GR: Δημιουργία Νέου Άρθρου

en: Google Early Access
el_GR: Πρόωρη Πρόσβαση Google

en: Saving has been disabled until you’re reconnected.
el_GR: Η αποθήκευση έχει απενεργοποιηθεί μέχρι να επανασυνδεθείτε.

en: Unknown Error
el_GR: Άγνωστο Σφάλμα

en: Server Error
el_GR: Σφάλμα Διακομιστή

en: Connection Lost
el_GR: Η Σύνδεση Χάθηκε

en: Favorite
el_GR: Αγαπημένο

en: Restore
el_GR: Επαναφορά

[ctx: revision date format]
en: M j, H:i
el_GR: j M, H:i

en: Update
el_GR: Ενημέρωση

en: Published
el_GR: Δημοσιεύθηκε

en: Submit
el_GR: Υποβολή

en: Search
el_GR: Αναζήτηση

en: Click here
el_GR: Πατήστε εδώ

en: New
el_GR: Νέο

en: Remove
el_GR: Αφαίρεση

en: Drag & Drop
el_GR: Σύρε & Άφησε

en: Have a look
el_GR: Ρίξτε μια ματιά

en: or
el_GR: ή

en: Publish
el_GR: Δημοσίευση

en: Exit To Dashboard
el_GR: Έξοδος στον Πίνακα Ελέγχου

en: Blog
el_GR: Ιστολόγιο

en: Enter your description
el_GR: Εισάγεται την περιγραφή σας

en: This is an Alert
el_GR: Αυτό είναι μια Ειδοποίηση

en: Select File
el_GR: Επιλέξτε αρχείο

en: No Results Found
el_GR: Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα

[ctx: Typography Control]
en: Underline
el_GR: Υπογραμισμένο

en: News & Updates
el_GR: Νέα & Ενημερώσεις

en: Excerpt
el_GR: Απόσπασμα

en: There is an autosave of this post that is more recent than the version below. You can restore the saved data fron the Revisions panel
el_GR: Υπάρχει μια αυτόματη αποθήκευση αυτού του άρθρου η οποία είναι πιο πρόσφατη από την παρακάτω έκδοση. Μπορείτε να επαναφέρετε τα αποθηκευμένα δεδομένα από τον πίνακα Αναθεωρήσεων

en: Restore Auto Saved Data
el_GR: Επαναφορά Αυτόματα Αποθηκευμένων Δεδομένων

en: Privacy Mode
el_GR: Λειτουργία Απορρήτου

en: When you turn on privacy mode, YouTube won't store information about visitors on your website unless they play the video.
el_GR: Όταν ενεργοποιείτε τη Λειτουργία Απορρήτου, το YouTube δεν θα αποθηκεύει πληροφορίες σχετικά με τους επισκέπτες στον ιστότοπό σας εκτός αν αναπαράγουν το βίντεο.

en: Active Icon
el_GR: Εικονίδιο Ενεργού

note: translators: 1: Editing date, 2: Author display name
en: Last edited on %1$s by %2$s
el_GR: Τελευταία επεξεργασία στις %1$s από %2$s

note: translators: 1: Saving date, 2: Author display name
en: Draft saved on %1$s by %2$s
el_GR: Το Προσχέδιο αποθηκεύτηκε στις %1$s από %2$s

en: This is just a draft. Play around and when you're done - click update.
el_GR: Αυτό είναι απλά ένα προσχέδιο. Παίξτε και όταν είστε έτοιμοι - κάντε κλικ στην ενημέρωση.

note: translators: %s: the document title.
en: Hurray! Your %s is live.
el_GR: Ζήτω! Το %s είναι live.

en: Proceed Anyway
el_GR: Συνέχεια Ούτως ή Άλλως

en: Your browser isn't compatible with all of Elementor's editing features. We recommend you switch to another browser like Chrome or Firefox.
el_GR: Ο περιηγητής σας δεν είναι συμβατός με όλες τις λειτουργίες επεξεργασίας του Elementor. Σας συνιστούμε να μεταβείτε σε άλλο πρόγραμμα περιήγησης όπως Chrome ή Firefox.

en: Please make sure your search is spelled correctly or try a different words.
el_GR: Βεβαιωθείτε ότι η αναζήτηση σας έχει γραφτεί σωστά ή δοκιμάστε διαφορετικές λέξεις.

en: No Favorite Templates
el_GR: Χωρίς Αγαπημένα Πρότυπα

en: You can mark any pre-designed template as a favorite.
el_GR: Μπορείτε να επισημάνετε οποιοδήποτε προ-σχεδιασμένο πρότυπο ως αγαπημένο.

en: Import Document Settings
el_GR: Εισαγωγή Ρυθμίσεων Εγγράφου

en: Show Panel
el_GR: Εμφάνιση Πίνακα

en: Dashboard Settings
el_GR: Ρυθμίσεις Πίνακα Ελέγχου

en: Drag & drop your .JSON or .zip template file
el_GR: Σύρετε και αποθέστε το .JSON ή .ZIP αρχείο προτύπου σας

en: Import Template to Your Library
el_GR: Εισαγωγή Προτύπου στην Βιβλιοθήκη σας

en: Want to learn more about the Elementor library?
el_GR: Θέλετε να μάθετε περισσότερα σχετικά με την βιβλιοθήκη Elementor;

en: Trend
el_GR: Τάση

en: Duplicate
el_GR: Διπλότυπο

en: Hide Panel
el_GR: Απόκρυψη Πίνακα

en: Back to default
el_GR: Επιστροφή στις προεπιλογές

[ctx: Typography Control]
en: Line Through
el_GR: Διακριτή Διαγραφή

[ctx: Typography Control]
en: Overline
el_GR: Υπεργράμμιση

[ctx: Typography Control]
en: Decoration
el_GR: Διακόσμηση

en: Unlinked values
el_GR: Μη συνδεδεμένες τιμές

en: (opens in a new window)
el_GR: (ανοίγει σε νέο παράθυρο)

en: Elementor Overview
el_GR: Επισκόπηση Elementor

en: Update Elementor Now
el_GR: Ενημέρωση Elementor Τώρα

en: Current Version
el_GR: Τρέχουσα Έκδοση

en: Edit Published
el_GR: Επεξεργασία Δημοσιευμένου

en: Edit Draft
el_GR: Τροποποίηση Προσχεδίου

en: Enter your shortcode
el_GR: Εισάγετε το shortcode σας

en: Enter your image caption
el_GR: Εισάγετε την λεζάντα της εικόνας σας

en: Enter your code
el_GR: Εισάγετε τον κώδικά σας

en: Add Your Heading Text Here
el_GR: Προσθέστε Εδώ το Κείμενο Επικεφαλίδας σας

en: Dismiss alert
el_GR: Απόρριψη ειδοποίησης

en: Dismiss
el_GR: Απόρριψη

en: View All Revisions
el_GR: Προβολή Όλων των Αναθεωρήσεων

en: Keep Editing
el_GR: Συνέχιση Επεξεργασίας

en: Your browser isn't compatible
el_GR: Ο περιηγητής σας δεν είναι συμβατός

en: Creation Date
el_GR: Ημερομηνία Δημιουργίας

en: Created By
el_GR: Δημιουργήθηκε Από

en: My Favorites
el_GR: Τα Αγαπημένα μου

en: Popular
el_GR: Δημοφιλέστερα

en: Import Template
el_GR: Εισαγωγή Πρότυπου

en: Save as Template
el_GR: Αποθήκευση ως Πρότυπο

en: Save Draft
el_GR: Αποθήκευση Προσχεδίου

en: Save Options
el_GR: Αποθήκευση Επιλογών

en: Preview Changes
el_GR: Προεπισκόπηση Αλλαγών

en: Search Widget:
el_GR: Αναζήτηση Μικροεφαρμογής:

[ctx: Dashboard Overview Widget Recently Date]
en: M jS
el_GR: Dj M

en: Create New Page
el_GR: Δημιουργία Νέας Σελίδας

en: Recently Edited
el_GR: Πρόσφατα Τροποποιημένα

en: Access denied.
el_GR: Η πρόσβαση δεν επιτρέπεται.

en: Disable Default Fonts
el_GR: Απενεργοποίηση Προεπιλεγμένων Γραμματοσειρών

en: End
el_GR: Τέλος

en: Start
el_GR: Αρχή

en: Default Colors
el_GR: Προεπιλεγμένα Χρώματα

en: Type Here
el_GR: Πληκτρολογήστε Εδώ

en: Reload Page
el_GR: Επαναφόρτωση Σελίδας

en: Your session has expired. Please reload the page to continue editing.
el_GR: Η συνεδρία σας έχει λήξει. Επαναφορτώστε τη σελίδα για να συνεχίσετε την επεξεργασία.

en: Timeout
el_GR: Τέλος Χρονικού Ορίου

en: We're sorry, but something went wrong. Click on 'Learn more' and follow each of the steps to quickly solve it.
el_GR: Λυπούμαστε αλλά κάτι πήγε στραβά. Κάνετε κλικ στο «Μάθετε περισσότερα» και ακολουθήστε τα βήματα για τη γρήγορη επίλυσή του.

en: The preview could not be loaded
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η φόρτωση της προεπισκόπησης

en: Update Notification
el_GR: Ειδοποίηση Ενημέρωσης

en: Unknown Value
el_GR: Άγνωστη Τιμή

en: Actions
el_GR: Ενέργειες

en: Added
el_GR: Προστέθηκε

en: Documentation
el_GR: Τεκμηρίωση

en: History
el_GR: Ιστορικό

en: Edited
el_GR: Τροποποιήθηκε

en: Moved
el_GR: Μετακινήθηκε

en: Once you start working, you'll be able to redo / undo any action you make in the editor.
el_GR: Μόλις ξεκινήσετε να δουλεύετε θα μπορείτε να επαναλάβετε ή να αναιρέσετε κάθε ενέργεια που πραγματοποιήσατε στον επεξεργαστή.

en: No History Yet
el_GR: Χωρίς Ιστορικό Ακόμη

en: Switch to Revisions tab for older versions
el_GR: Πηγαίνετε στην καρτέλα Αναθεωρήσεις για παλιότερες εκδόσεις

en: Revisions
el_GR: Αναθεωρήσεις

en: UI Hover Color
el_GR: UI Χρώμα Αιώρησης

en: UI Color
el_GR: Χρώμα UI

en: Editing Started
el_GR: Η Τροποποίηση Ξεκίνησε

[ctx: Text Shadow Control]
en: Shadow
el_GR: Σκιά

en: Mute
el_GR: Σίγαση

en: You can customize the lightbox design by going to: Top-left hamburger icon > Global Settings > Lightbox.
el_GR: Μπορείτε να διαμορφώσετε το ύφος της οθόνης προβολής εικόνων, πηγαίνοντας στο:  Άνω αριστερό εικονίδιο "hamburger" με τις τρεις γραμμές > Γενικές Ρυθμίσεις > Οθόνη Προβολής

[ctx: Text Shadow Control]
en: Text Shadow
el_GR: Σκιά Κειμένου

en: Global Settings
el_GR: Γενικές Ρυθμίσεις

en: Image Lightbox
el_GR: Lightbox Εικόνας

en: Enable In Editor
el_GR: Ενεργοποίηση στον Επεξεργαστή

en: Choose an Elementor template JSON file or a .zip archive of Elementor templates, and add them to the list of templates available in your library.
el_GR: Επιλέξτε ένα πρότυπο του Elementor σε μορφή αρχείου JSON ή σε μορφή .zip συμπιεσμένου φακέλου με πρότυπα του Elementor και προσθέστε τα στη λίστα των διαθέσιμων προτύπων της βιβλιοθήκης σας.

en: Open all image links in a lightbox popup window. The lightbox will automatically work on any link that leads to an image file.
el_GR: Ανοίξτε όλους τους συνδέσμους εικόνων σε ένα αναδυόμενο παράθυρο Lightbox. Το Lightbox θα λειτουργήσει αυτόματα για κάθε σύνδεσμο που οδηγεί σε αρχείο εικόνας.

en: Version Control
el_GR: Έλεγχος Έκδοσης

note: translators: %s: Column label translators: %s: Section label
en: Add %s
el_GR: Προσθήκη %s

note: translators: %s: Element name. translators: %s: Section label
en: Edit %s
el_GR: Επεξεργασία %s

note: translators: %s: Widget label translators: %s: Column label
en: Remove %s
el_GR: Απομάκρυνση %s

note: translators: %s: Widget label translators: %s: Column label translators: %s: Section label
en: Duplicate %s
el_GR: Αντιγραφή %s

en: Widget
el_GR: Μικροεφαρμογή

en: Warning: Please backup your database before making the rollback.
el_GR: Προειδοποίηση: Παρακαλώ δημιουργήστε αντίγραφο ασφαλείας της βάσης δεδομένων σας πριν κάνετε επαναφορά.

en: Widgets Space
el_GR: Απόσταση Μικροεφαρμογών

en: Add nofollow
el_GR: Προσθήκη nofollow

en: Open in new window
el_GR: Άνοιγμα σε νέο παράθυρο

en: Link Options
el_GR: Ρυθμίσεις Συνδέσμου

[ctx: Box Shadow Control]
en: Outline
el_GR: Περίγραμμα

[ctx: Box Shadow Control]
en: Position
el_GR: Θέση

en: Are you sure you want to reinstall previous version?
el_GR: Είστε σίγουροι πως θέλετε να κάνετε επανεγκατάσταση της προηγούμενης έκδοσης;

en: Please Note: We do not recommend updating to a beta version on production sites.
el_GR: Παρακαλούμε Σημειώστε: Δεν προτείνουμε την ανανέωση σε εκδόσεις beta (προς δοκιμή) σε ιστοσελίδες κανονικής λειτουργιας.

en: Beta Tester
el_GR: Δοκιμαστής Beta-Προσωρινής έκδοσης

en: Become a Beta Tester
el_GR: Γίνετε Δοκιμαστής Προσωρινής Έκδοσης

note: translators: %s: Elementor previous stable version
en: Reinstall v%s
el_GR: Επανεγκατάσταση v%s

en: Switch Editor Loader Method
el_GR: Εναλλαγή Μεθόδου Φόρτωσης Επεξεργαστή

note: translators: %s: Elementor version
en: Experiencing an issue with Elementor version %s? Rollback to a previous version before the issue appeared.
el_GR: Αντιμετωπίζετε κάποιο πρόβλημα με την έκδοση %s? του Elementor; Τότε επιστρέψτε την έκδοση που είχατε πριν σας παρουσιαστεί το πρόβλημα.

en: Integrations
el_GR: Ενσωματώσεις

en: Transition Duration
el_GR: Διάρκεια Mετάβασης

en: Attention: Importing may override previous settings.
el_GR: Προσοχή! Η εισαγωγή μπορεί να αντικαταστήσει προηγούμενες ρυθμίσεις.

en: Turn-on Beta Tester, to get notified when a new beta version of Elementor or E-Pro is available. The Beta version will not install automatically. You always have the option to ignore it.
el_GR: Ενεργοποιήστε τη δοκιμή προσωρινής έκδοσης, για να ειδοποιηθείτε όταν θα είναι διαθέσιμη μία νέα έκδοση beta του Elementor ή του Elementor Pro. Η προσωρινή αυτή έκδοση δεν θα εγκατασταθεί αυτόματα. Θα έχετε πάντα την επιλογή να την αγνοήσετε.

en: Sets the default space between widgets (Default: 20)
el_GR: Ορίζει την προεπιλεγμένη απόσταση μεταξύ των μικροεφαρμογών (Προεπιλογή: 20)

en: Space Between Widgets
el_GR: Απόσταση Μεταξύ των Μικροεφαρμογών

en: Rollback Version
el_GR: Έκδοση Επαναφοράς

en: Rollback to Previous Version
el_GR: Επαναφορά σε Προηγούμενη Έκδοση

en: Animation Delay
el_GR: Καθυστέρηση Κίνησης

en: Do you want to also import the document settings of the template?
el_GR: Θέλετε επίσης να εισαγάγετε τις ρυθμίσεις εγγράφου του προτύπου;

note: translators: %s: WordPress version
en: Elementor requires WordPress version %s+. Because you are using an earlier version, the plugin is currently NOT RUNNING.
el_GR: Το Elementor απαιτεί WordPress έκδοση %s+. Επειδή χρησιμοποιείτε μια παλαιότερη έκδοση, το πρόσθετο ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΝΕΡΓΟ αυτή την στιγμή.

en: Internal Embedding
el_GR: Εσωτερική Ενσωμάτωση

en: External File
el_GR: Εξωτερικό Αρχείο

en: CSS Print Method
el_GR: Μέθοδος Εκτύπωσης CSS

en: Use internal CSS that is embedded in the head of the page. For troubleshooting server configuration conflicts and managing development environments.
el_GR: Χρησιμοποιήστε εσωτερικό CSS που είναι ενσωματωμένο στην κεφαλίδα της σελίδας. Για την αντιμετώπιση διενέξεων ρυθμίσεων διακομιστή και τη διαχείριση περιβαλλόντων ανάπτυξης.

en: Use external CSS files for all generated stylesheets. Choose this setting for better performance (recommended).
el_GR: Χρησιμοποιήστε εξωτερικά αρχεία CSS για όλα τα παραγόμενα stylesheets. Επιλέξτε αυτό τον τρόπο για να έχετε καλύτερες επιδόσεις (συνιστάται).

en: Enable
el_GR: Ενεργοποίηση

en: Disable
el_GR: Απενεργοποίηση

en: Status
el_GR: Κατάσταση

en: For troubleshooting server configuration conflicts.
el_GR: Για την αντιμετώπιση διενέξεων ρυθμίσεων διακομιστή.

en: Space
el_GR: Απόσταση

en: Drop Cap
el_GR: Αρχίγραμμα

en: Select
el_GR: Επιλογή

en: Template
el_GR: Πρότυπο

en: Hide Title
el_GR: Απόκρυψη Τίτλου

en: Choose Template
el_GR: Επιλογή Πρότυπου

en: Edit Template
el_GR: Επεξεργασία Πρότυπου

en: Roles
el_GR: Ρόλοι

en: Logged In
el_GR: Συνδεδεμένοι

en: Who Can Access
el_GR: Ποιος Έχει Πρόσβαση

en: Maintenance
el_GR: Συντήρηση

en: Coming Soon
el_GR: Σύντομα Κοντά Σας

en: Disabled
el_GR: Απενεργοποιήθηκε

en: Page Title Selector
el_GR: Selector Τίτλου Σελίδας

en: Elementor lets you hide the page title. This works for themes that have "h1.entry-title" selector. If your theme's selector is different, please enter it above.
el_GR: Το Elementor σας επιτρέπει να κρύβετε το τίτλο της σελίδας. Αυτό λειτουργεί για θέματα που έχουν τον selector "h1.entry-title". Εάν ο selector του θέματός σας είναι διαφορετικός, παρακαλούμε εισάγετέ τον παραπάνω.

note: translators: %s: Setting page link
en: Not working? You can set a different selector for the title in the <a href="%s" target="_blank">Settings page</a>.
el_GR: Δεν λειτουργεί; Μπορείτε να θέσετε διαφορετικό selector για τον τίτλο στη: <a href="%s" target="_blank">Σελίδα Ρυθμίσεων</a>

en: Select one or go ahead and <a target="_blank" href="%s">create one</a> now.
el_GR: Επιλέξτε έναν ή προχωρήστε και <a target="_blank" href="%s">δημιουργήστε έναν</a> τώρα.

en: Coming Soon returns HTTP 200 code, meaning the site is ready to be indexed.
el_GR: Η σελίδα Σύντομα Κοντά Σας επιστρέφει κώδικα HTTP 200, που σημαίνει πως ο ιστότοπος είναι έτοιμος για ευρετηριοποίηση.

en: Choose Mode
el_GR: Επιλέξτε Λειτουργία

en: Set your entire website as MAINTENANCE MODE, meaning the site is offline temporarily for maintenance, or set it as COMING SOON mode, meaning the site is offline until it is ready to be launched.
el_GR: Ρυθμίστε όλο τον ιστότοπό σας σε «Λειτουργία Συντήρησης», που σημαίνει ότι ο ιστότοπος θα βρίσκεται προσωρινά εκτός σύνδεσης για συντήρηση, ή ρυθμίστε τον ως «Σύντομα Κοντά σας» που σημαίνει ότι ο ιστότοπος θα είναι εκτός σύνδεσης μέχρι να είναι έτοιμος.

en: Maintenance Mode
el_GR: Λειτουργία Συντήρησης

en: Maintenance Mode ON
el_GR: Λειτουργία Συντήρησης ΕΝΕΡΓΗ

en: Maintenance Mode returns HTTP 503 code, so search engines know to come back a short time later. It is not recommended to use this mode for more than a couple of days.
el_GR: Η Λειτουργία Συντήρησης επιστρέφει κωδικό HTTP 503, έτσι οι μηχανές αναζήτησης γνωρίζουν πως πρέπει να επιστρέψουν λίγο αργότερα. Δεν συνίσταται να χρησιμοποιήστε αυτή την λειτουργία για περισσότερο από μερικές ημέρες.

en: Choose between Coming Soon mode (returning HTTP 200 code) or Maintenance Mode (returning HTTP 503 code).
el_GR: Επιλέξτε μεταξύ λειτουργίας Σύντομα Κοντά σας (επιστρέφει HTTP 200) ή Λειτουργία Συντήρησης ( επιστρέφει HTTP 503 ).

en: To enable maintenance mode you have to set a template for the maintenance mode page.
el_GR: Για να ενεργοποιήσετε την λειτουργία συντήρησης θα πρέπει να ορίσετε ένα πρότυπο για την σελίδα λειτουργίας συντήρησης

en: Paste Style
el_GR: Επικόληση στυλ

en: Bring to Front
el_GR: Μεταφορά στο Προσκήνιο

[ctx: Shapes]
en: Clouds
el_GR: Σύννεφα

[ctx: Shapes]
en: Drops
el_GR: Σταγόνες

[ctx: Shapes]
en: Mountains
el_GR: Βουνά

en: Invert
el_GR: Αντιστροφή

en: List
el_GR: Λίστα

[ctx: Shapes]
en: Book
el_GR: Βιβλίο

[ctx: Shapes]
en: Split
el_GR: Διαχωριστικό

[ctx: Shapes]
en: Arrow
el_GR: Βέλος

[ctx: Shapes]
en: Waves
el_GR: Κύματα

[ctx: Shapes]
en: Curve Asymmetrical
el_GR: Ασύμμετρη Καμπύλη

[ctx: Shapes]
en: Curve
el_GR: Καμπύλη

[ctx: Shapes]
en: Tilt
el_GR: Κλίση

[ctx: Shapes]
en: Triangle Asymmetrical
el_GR: Ασύμμετρο Τρίγωνο

[ctx: Shapes]
en: Pyramids
el_GR: Πυραμίδες

[ctx: Shapes]
en: Triangle
el_GR: Τρίγωνο

en: Space Between
el_GR: Διάστημα Μεταξύ

[ctx: Shapes]
en: Waves Pattern
el_GR: Μοτίβο Κυμάτων

[ctx: Shapes]
en: Waves Brush
el_GR: Βούρτσα Κυμάτων

[ctx: Shapes]
en: Fan Opacity
el_GR: Αδιαφάνεια Βεντάλιας

[ctx: Shapes]
en: Tilt Opacity
el_GR: Αδιαφάνεια Κλίσης

[ctx: Shapes]
en: Zigzag
el_GR: Ζιγκ ζαγκ

en: Flip
el_GR: Ανάριψη

en: Shape Divider
el_GR: Διαχωριστής Σχήματος

en: Note: The following colors won't work if Default Colors are enabled.
el_GR: Σημείωση: Τα ακόλουθα χρώματα δεν θα λειτουργήσουν εάν τα Προεπιλεγμένα Χρώματα είναι ενεργοποιημένα.

en: Navigation Width
el_GR: Πλάτος Πλοήγησης

en: Hover
el_GR: Αιώρηση

en: Add your custom id WITHOUT the Pound key. e.g: my-id
el_GR: Προσθέστε το προσαρμοσμένο σας ID, ΧΩΡΙΣ τη Δίεση. π.χ. my-id

en: CSS ID
el_GR:  ID CSS

[ctx: Background Control]
en: Type
el_GR: Τύπος

[ctx: Background Control]
en: Second Color
el_GR: Δεύτερο Χρώμα

[ctx: Background Control]
en: Location
el_GR: Τοποθεσία

[ctx: Background Control]
en: Gradient
el_GR: Διαβάθμιση

[ctx: Background Control]
en: Angle
el_GR: Γωνιακό

[ctx: Background Control]
en: Radial
el_GR: Ακτινωτό

[ctx: Background Control]
en: Linear
el_GR: Γραμμικό

en: Checking this box will disable Elementor's Default Fonts, and make Elementor inherit the fonts from your theme.
el_GR: Επιλέγοντας αυτό το πεδίο θα απενεργοποιηθούν οι Προεπιλεγμένες Γραμματοσειρές του Elementor και θα χρησιμοποιηθούν εκείνες που ορίζονται από το θέμα σας.

en: Checking this box will disable Elementor's Default Colors, and make Elementor inherit the colors from your theme.
el_GR: Επιλέγοντας αυτό το πεδίο θα απενεργοποιηθούν τα Προεπιλεγμένα Χρώματα του Elementor και θα χρησιμοποιηθούν εκείνα που ορίζονται από το θέμα σας.

en: Video Tutorials
el_GR: Ιδιαίτερα μέσω Βίντεο

en: View Elementor Video Tutorials
el_GR: Προβολή Ιδιαίτερων μέσω Βίντεο του Elementor

en: Docs & FAQs
el_GR: Τεκμηρίωση και Συχνές Ερωτήσεις

en: View Elementor Documentation
el_GR: Προβολή Τεκμηρίωσης του Elementor

en: Revision
el_GR: Αναθεώρηση

en: By
el_GR: Από

en: The `from` and `to` URL's must be different
el_GR: Οι διευθύνσεις URL «από» και «προς» πρέπει να είναι διαφορετικές

en: Enter your old and new URLs for your WordPress installation, to update all Elementor data (Relevant for domain transfers or move to 'HTTPS').
el_GR: Εισάγετε τις παλιές και νέες διευθύνσεις URL της εγκατάστασής σας WordPress, ώστε να ενημερώσετε όλα τα δεδομένα του Elementor (Σχετικό με μεταφορά ονόματος τομέα ή για μετατροπή σε «HTTPS»).

en: Update Site Address (URL)
el_GR: Ενημέρωση Διεύθυνσης Ιστότοπου (διεύθυνση URL)

note: translators: %s: Codex URL
en: <strong>Important:</strong> It is strongly recommended that you <a target="_blank" href="%s">backup your database</a> before using Replace URL.
el_GR: <strong>Σημαντικό:</strong> Συνιστάται ανεπιφύλακτα η δημιουργία <a target="_blank" href="%s">αντιγράφου ασφαλείας της βάσης δεδομένων σας</a> πριν από τη χρήση Αντικατάσταση Διεύθυνσης URL.

en: Replace URL
el_GR: Αντικατάσταση Διεύθυνσης URL

[ctx: System Info]
note: translators: 1: Minimum recommended_memory, 2: Codex URL
en: We recommend setting memory to at least %1$s. For more information, read about <a href="%2$s">how to Increase memory allocated to PHP</a>.
el_GR: Συνιστούμε να ορίσετε τη μνήμη τουλάχιστον σε %1$s. Για περισσότερες πληροφορίες, διαβάστε <a href="%2$s">πως να αυξήσετε τη μνήμη που κατανέμεται στην PHP</a>.

en: Cannot delete this revision.
el_GR: Δεν μπορεί να διαγραφεί αυτή η Αναθεώρηση.

note: translators: 1: Human readable time difference, 2: Date
en: %1$s ago (%2$s)
el_GR: πριν από %1$s (%2$s)

[ctx: revision date format]
en: M j @ H:i
el_GR: j M @ H:i

en: Autosave
el_GR: Αυτόματη Αποθήκευση

en: It looks like the post revision feature is unavailable in your website.
el_GR: Φαίνεται ότι η λειτουργία αναθεώρησης άρθρου είναι μη διαθέσιμη στον ιστότοπό σας.

en: Start designing your page and you'll be able to see the entire revision history here.
el_GR: Ξεκινήστε να σχεδιάζετε τη σελίδα σας και θα μπορείτε να δείτε ολόκληρο το ιστορικό αναθεωρήσεων εδώ.

en: Revision history lets you save your previous versions of your work, and restore them any time.
el_GR: Το ιστορικό αναθεωρήσεων σας επιτρέπει να αποθηκεύσετε προηγούμενες εκδόσεις της δουλειάς σας, και να τις ανακτάτε οποτεδήποτε.

en: No Revisions Saved Yet
el_GR: Καμία Αποθηκευμένη Αναθεώρηση Ακόμη

note: translators: %s: Codex URL
en: Learn more about <a target="_blank" href="%s">WordPress revisions</a>
el_GR: Μάθετε περισσότερα σχετικά με <a target="_blank" href="%s">αναθεωρήσεις του WordPress</a>

en: The `from` and `to` URL's must be valid URL's
el_GR: Οι URL «από» και «προς» πρέπει να είναι έγκυρες διευθύνσεις URL's

en: Thousand Separator
el_GR: Διαχωριστής Χιλιάδων

[ctx: Background Control]
en: Default
el_GR: Προεπιλογή

en: Off
el_GR: Ανενεργό

en: On
el_GR: Ενεργό

en: Custom CSS lets you add CSS code to any widget, and see it render live right in the editor.
el_GR: Το προσαρμοσμένο CSS σας επιτρέπει να προσθέσετε κώδικα CSS σε οποιοδήποτε μικροεφαρμογή και να τον δείτε να εκτελείται ζωντανά μέσα στον επεξεργαστή.

en: Meet Our Custom CSS
el_GR: Γνωρίστε Το Προσαρμοσμένο μας CSS

en: Custom CSS
el_GR: Προσαρμοσμένο CSS

en: This feature is only available on Elementor Pro.
el_GR: Αυτή η λειτουργία είναι διαθέσιμη μόνο στο Elementor Pro.

en: With this feature, you can save a widget as global, then add it to multiple areas. All areas will be editable from one single place.
el_GR: Με αυτή τη λειτουργία μπορείτε να αποθηκεύετε μια μικροεφαρμογή ως γενική, και μετά να την προσθέσετε σε πολλές περιοχές. Όλες οι περιοχές θα είναι επεξεργάσιμες από το ίδιο σημείο.

en: Meet Our Global Widget
el_GR: Γνωρίστε τη Γενική Μικροεφαρμογή μας

en: Go Pro
el_GR: Γίνετε Pro

en: Get more with Elementor Pro
el_GR: Αποκτήστε περισσότερα με το Elementor Pro

en: Global
el_GR: Γενικά

en: Extra Large
el_GR: Πολύ Μεγάλο

en: Extra Small
el_GR: Πολύ Μικρό

en: Regenerate Files
el_GR: Αναδημιουργία Αρχείων

en: Improve Elementor
el_GR: Βελτίωση Elementor

en: Skin
el_GR: Απόχρωση

en: Styles set in Elementor are saved in CSS files in the uploads folder. Recreate those files, according to the most recent settings.
el_GR: Τα στιλ που έχουν οριστεί στο Elementor αποθηκεύονται σε αρχεία CSS στο φάκελο uploads. Αναδημιουργήστε αυτά τα αρχεία, σύμφωνα με τις πιο πρόσφατες ρυθμίσεις.

en: Regenerate CSS
el_GR: Αναδημιουργία CSS

en: Invalid Data: The Template ID cannot be the same as the currently edited template. Please choose a different one.
el_GR: Μη έγκυρα δεδομένα: Το ID του Προτύπου δεν μπορεί να είναι ίδιο με το τρέχον επεξεργασμένο πρότυπο. Παρακαλούμε, επιλέξτε διαφορετικό.

en: Color Picker
el_GR: Επιλογέας χρωμάτων

en: Choose which colors appear in the editor's color picker. This makes accessing the colors you chose for the site much easier.
el_GR: Επιλέξτε ποια χρώματα θα εμφανίζονται στον επιλογέα χρωμάτων του επεξεργαστή. Αυτό κάνει πιο εύκολη την πρόσβαση στα χρώματα που επιλέγετε για τον ιστότοπο.

en: Descending order
el_GR: Φθίνουσα Ταξινόμηση

en: Ascending order
el_GR: Αύξουσα Ταξινόμηση

en: Attention: We are going to DELETE ALL CONTENT from this page. Are you sure you want to do that?
el_GR: Προσοχή! Πρόκειται να ΔΙΑΓΡΑΨΕΤΕ ΟΛΟ ΤΟ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ από αυτή τη σελίδα. Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να το κάνετε αυτό;

en: Delete All Content
el_GR: Διαγραφή Όλου του Περιεχομένου

en: %s are disabled
el_GR: Τα %s είναι απενεργοποιημένα

en: Update changes to page
el_GR: Ενημέρωση αλλαγών στη σελίδα

en: No thanks
el_GR: Όχι ευχαριστώ

en: Sets the default width of the content area (Default: 1140)
el_GR: Ορισμός προεπιλεγμένου πλάτους της περιοχής περιεχομένου (Προεπιλογή: 1140)

en: Stretch Section
el_GR: Επέκταση Τμήματος

en: This cover image will replace the background video on mobile and tablet devices.
el_GR: Αυτή η εικόνα εξώφυλλου θα αντικαταστήσει το βίντεο στο υπόβαθρο σε κινητές και τάμπλετ συσκευές.

en: Enter parent element selector to which stretched sections will fit to (e.g. #primary / .wrapper / main etc). Leave blank to fit to page width.
el_GR: Εισάγετε τον selector του γονεϊκού στοιχείου στου οποίου τα εκτεταμένα τμήματα θα εφαρμοστούν(π.χ. #primary / .wrapper / main κτλ.). Αφήστε το κενό για προσαρμογή στο πλάτος της σελίδας.

en: Stretched Section Fit To
el_GR: Προσαρμογή Επεκταμένου Τμήματος Σε

en: Stretch the section to the full width of the page using JS.
el_GR: Επέκταση του τμήματος στο πλήρες πλάτος της σελίδας χρησιμοποιώντας JS.

en: Learn more.
el_GR: Μάθετε Περισσότερα.

en: Reverse Columns
el_GR: Αντιστροφή Στηλών

en: Preview for 360px
el_GR: Επισκόπηση για 360px

en: Mobile
el_GR: Κινητό

en: Default Preview
el_GR: Προεπιλεγμένη Προεπισκόπηση

en: Link values together
el_GR: Σύνδεση τιμών μεταξύ τους

[ctx: Template Library]
en: Type
el_GR: Τύπος

en: (no title)
el_GR: (χωρίς τίτλο)

en: Export
el_GR: Εξαγωγή

en: Insert
el_GR: Εισαγωγή

en: Library
el_GR: Βιβλιοθήκη

en: Close
el_GR: Κλείσιμο

[ctx: Template Library]
en: No Templates found
el_GR: Δεν Βρέθηκαν Πρότυπα

[ctx: Template Library]
en: Search Template
el_GR: Αναζήτηση Προτύπου

[ctx: Template Library]
en: Edit Template
el_GR: Επεξεργασία Προτύπου

[ctx: Template Library]
en: Add New Template
el_GR: Προσθήκη Νέου Προτύπου

[ctx: Template Library]
en: Add New
el_GR: Προσθήκη Νέου

[ctx: Template Library]
en: Template
el_GR: Πρότυπο

en: Sync Library
el_GR: Συγχρονισμός Βιβλιοθήκης

en: Add Template
el_GR: Προσθήκη Προτύπου

en: Page
el_GR: Σελίδα

en: Tools
el_GR: Εργαλεία

[ctx: Template Library]
en: All Templates
el_GR: Όλα τα Πρότυπα

[ctx: Template Library]
en: New Template
el_GR: Νέο Πρότυπο

en: Elementor Library automatically updates on a daily basis. You can also manually update it by clicking on the sync button.
el_GR: Η Βιβλιοθήκη του Elementor ενημερώνεται αυτόματα σε καθημερινή βάση. Μπορείτε επίσης να την ενημερώσετε μόνοι σας κάνοντας κλικ στο κουμπί συγχρονισμού.

en: Are you sure you want to delete this template?
el_GR: Είστε σίγουροι ότι επιθυμείτε τη διαγραφή αυτού του προτύπου;

en: Delete Template
el_GR: Διαγραφή Πρότυπου

en: An error occurred
el_GR: Προέκυψε ένα σφάλμα

en: The following error(s) occurred while processing the request:
el_GR: Κατα την επεξεργασία του αιτήματος προέκυψαν τα ακόλουθα σφάλματα:

en: This is where your templates should be. Design it. Save it. Reuse it.
el_GR: Εδώ θα πρέπει να βρίσκονται τα πρότυπά σας. Σχεδιάστε το. Αποθηκεύστε το. Ξαναχρησιμοποιήστε το.

en: Haven’t Saved Templates Yet?
el_GR: Δεν έχετε ακόμη Αποθηκευμένα Πρότυπα;

en: Enter Template Name
el_GR: Εισάγετε Όνομα Προτύπου

en: Stay tuned! More awesome templates coming real soon.
el_GR: Μείνετε Συντονισμένοι! Περισσότερα υπέροχα πρότυτα θα είναι σύντομα διαθέσιμα.

note: translators: %s: Template type.
en: Save Your %s to Library
el_GR: Αποθηκεύστε το %s σας στην βιβλιοθήκη

en: Remote
el_GR: Απομακρυσμένες

en: Import Now
el_GR: Εισαγωγή Τώρα

en: Import Templates
el_GR: Εισαγωγή Πρότυπων

en: Export Template
el_GR: Εξαγωγή Πρότυπου

[ctx: Template Library]
en: No Templates found in Trash
el_GR: Δεν βρέθηκαν Πρότυπα στα Διαγραμμένα

[ctx: Template Library]
en: View Template
el_GR: Προβολή Προτύπου

en: Local
el_GR: Τοπικές

en: Your designs will be available for export and reuse on any page or website
el_GR: Τα σχέδιά σας θα είναι διαθέσιμα προς εξαγωγή και επανάχρηση σε οποιαδήποτε σελίδα ή ιστότοπο

en: Back to Library
el_GR: Πίσω στη Βιβλιοθήκη

en: My Templates
el_GR: Τα Πρότυπά μου

en: Select your Structure
el_GR: Επιλέξτε τη Δομή σας

[ctx: System Info]
note: translators: %s: Codex URL
en: If you want to modify the source code of your theme, we recommend using a <a href="%s">child theme</a>.
el_GR: Αν θέλετε να τροποποιήσετε τον πηγαίο κώδικα του θέματός σας, συνιστούμε να χρησιμοποιήσετε ένα <a href="%s">θυγατρικό θέμα</a>.

en: Learn More
el_GR: Μάθετε Περισσότερα

[ctx: Background Control]
en: Contain
el_GR: Περιέχεται

en: Hover Animation
el_GR: Κίνηση κατά την αιώρηση

en: Slow
el_GR: Αργή

en: Fast
el_GR: Γρήγορη

en: Prevent Scroll
el_GR: Αποτροπή κύλισης

en: Submit & Deactivate
el_GR: Υποβολή & Απενεργοποίηση

en: Blur
el_GR: Θόλωμα

en: Spread
el_GR: Εξάπλωση

en: Horizontal
el_GR: Οριζόντιο

en: Vertical
el_GR: Κάθετο

en: Default Fonts
el_GR: Προεπιλεγμένες Γραμματοσειρές

[ctx: Box Shadow Control]
en: Box Shadow
el_GR: Σκίαση πλαισίου

en: You can enable it from the <a href="%s" target="_blank">Elementor settings page</a>.
el_GR: Μπορείτε να το ενεργοποιήσετε από την <a href="%s" target="_blank">σελίδα ρυθμίσεων του Elementor</a>.

[ctx: Box Shadow Control]
en: Inset
el_GR: Ένθεση

en: Disable Default Colors
el_GR: Απενεργοποίηση Προεπιλεγμένων Χρωμάτων

en: Color Palettes
el_GR: Παλέτες Χρωμάτων

en: Entrance Animation
el_GR: Κίνηση Εισόδου

en: Skip & Deactivate
el_GR: Παράλειψη και Απενεργοποίηση

en: Aside
el_GR: Ξεχωριστά

en: Job
el_GR: Εργασία

en: Testimonial
el_GR: Τιμητικό Σχόλιο

en: Rounded
el_GR: Στρογγυλεμένο

en: Official Color
el_GR: Επίσημο Χρώμα

en: Social Icons
el_GR: Εικονίδια Κοινωνικής Δικτύωσης

en: My Skill
el_GR: Το Επίπεδο Ικανοτήτων μου

en: Other
el_GR: Άλλο

en: It's a temporary deactivation
el_GR: Είναι προσωρινή απενεργοποίηση

en: Update Now
el_GR: Ενημέρωση Τώρα

en: Comments
el_GR: Σχόλια

en: Share Button
el_GR: Κουμπί Διαμοιρασμού

en: Download Button
el_GR: Κουμπί Μεταφόρτωσης

en: Background Overlay
el_GR: Επικάλυψη Φόντου

en: Extended
el_GR: Εκτεταμένο

en: Play Counts
el_GR: Καταμέτρηση Αναπαραγωγών

en: Like Button
el_GR: Κουμπί "Μου Αρέσει"

en: Visual Player
el_GR: Οπτική Αναπαραγωγή

en: If you have a moment, please share why you are deactivating Elementor:
el_GR: Εάν έχετε ένα λεπτό, παρακαλούμε πείτε μας γιατί απενεργοποιήσατε τον Elementor:

en: Please share the reason
el_GR: Παρακαλούμε πείτε μας τους λόγους

en: Username
el_GR: Όνομα Χρήστη

en: Buy Button
el_GR: Κουμπί Αγοράς

en: Quick Feedback
el_GR: Σύντομο Σχόλιο

en: I couldn't get the plugin to work
el_GR: Δεν μπορούσα να κάνω το πρόσθετο να λειτουργήσει

en: Please share which plugin
el_GR: Παρακαλούμε πείτε μας ποιο πρόσθετο

en: I found a better plugin
el_GR: Βρήκα καλύτερο πρόσθετο

en: I no longer need the plugin
el_GR: Δεν χρειάζομαι πλέον το πρόσθετο

note: translators: %s: Elementor version
en: View Elementor version %s details
el_GR: Προβολή λεπτομερειών της έκδοσης %s του Elementor

note: translators: 1: Details URL, 2: Accessibility text, 3: Version number, 4: Update URL, 5: Accessibility text
en: There is a new version of Elementor Page Builder available. <a href="%1$s" class="thickbox open-plugin-details-modal" aria-label="%2$s">View version %3$s details</a> or <a href="%4$s" class="update-link" aria-label="%5$s">update now</a>.
el_GR: Υπάρχει μια νέα έκδοση του Elementor Page Builder διαθέσιμη. <a href="%1$s" class="thickbox open-plugin-details-modal" aria-label="%2$s">Προβολή λεπτομερειών της έκδοσης %3$s </a> ή <a href="%4$s" class="update-link" aria-label="%5$s">ενημέρωση τώρα</a>.

en: Custom URL
el_GR: Προσαρμοσμένη διασύνδεση URL

en: Background
el_GR: Φόντο

en: Wider
el_GR: Φαρδύτερο

en: General
el_GR: Γενικά

en: Paste
el_GR: Επικόληση

en: Animation Duration
el_GR: Διάρκεια Κίνησης

en: Left Border Width
el_GR: Πλάτος Αριστερού Πλαισίου

en: Sorry, the content area was not found in your page.
el_GR: Λυπούμαστε, η περιοχή του περιεχομένου δεν βρέθηκε στη σελίδα σας.

en: You can crop the original image size to any custom size. You can also set a single value for height or width in order to keep the original size ratio.
el_GR: Μπορείτε να περικόψετε το αρχικό μέγεθος εικόνας σε οποιοδήποτε προσαρμοσμένο μέγεθος. Μπορείτε επίσης να ορίσετε μια μόνο τιμή για το ύψος ή το πλάτος για να διατηρήσετε την αναλογία του αρχικού μεγέθους.

en: Arrows and Dots
el_GR: Βέλη και Τελείες

en: Spacing
el_GR: Ορισμός Κενών

en: Outside
el_GR: Εξωτερικά

en: Inside
el_GR: Εσωτερικά

en: Direction
el_GR: Κατεύθυνση

en: Animation Speed
el_GR: Ταχύτητα Κίνησης

en: Intro Byline
el_GR: Υπογραφή Συντάκτη Εισαγωγής

en: Additional Options
el_GR: Πρόσθετες Επιλογές

en: Image Stretch
el_GR: Επέκταση Εικόνας

en: Image Carousel
el_GR: Καρουζέλ Εικόνας

en: You must call 'the_content' function in the current template, in order for Elementor to work on this page.
el_GR: Πρέπει να καλέσετε το function «the_content» στο τρέχον πρότυπο, για να μπορέσει το Elementor να λειτουργήσει σε αυτή τη σελίδα.

en: Controls Color
el_GR: Χρώμα Στοιχείων Ελέγχου

en: Intro Portrait
el_GR: Πορτρέτο Εισαγωγής

en: Insert Media
el_GR: Εισαγωγή Πολυμέσων

[ctx: Image Size Control]
en: Image Dimension
el_GR: Διάσταση Εικόνας

[ctx: Border Control]
en: Dashed
el_GR: Με Παύλες

[ctx: Border Control]
en: Dotted
el_GR: Με τελείες

[ctx: Border Control]
en: Double
el_GR: Διπλό

en: No Images Selected
el_GR: Δεν έχουν επιλεγεί Εικόνες

en: Intro Title
el_GR: Τίτλος Εισαγωγής

en: Loop
el_GR: Βρόχος

en: Video Options
el_GR: Επιλογές Βίντεο

en: Video
el_GR: Βίντεο

en: Display
el_GR: Απεικόνιση

en: Ordering
el_GR: Ταξινόμηση

note: translators: %s: The number of images.
en: %s Images Selected
el_GR: Επιλέχθηκαν %s Εικόνες

[ctx: Image Size Control]
en: Custom
el_GR: Προσαρμοσμένο

[ctx: Border Control]
en: Solid
el_GR: Συμπαγής

en: The server does not have ImageMagick or GD installed and/or enabled! Any of these libraries are required for WordPress to be able to resize images. Please contact your server administrator to enable this before continuing.
el_GR: Ο διακομιστής δεν έχει εγκατεστημένο και/ή ενεργοποιημένο το ImageMagick ή το GD! Οποιαδήποτε από αυτές τις βιβλιοθήκες απαιτούνται από το WordPress για να είναι δυνατή η αλλαγή μεγέθους εικόνων. Παρακαλούμε επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του διακομιστή σας για την ενεργοποίησή τους πριν συνεχίσετε.

en: Effect
el_GR: Εφέ

en: Fade
el_GR: Ξεθώριασμα

en: Are you sure you want to reset this gallery?
el_GR: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να επαναφέρετε αυτή τη συλλογή;

[ctx: Image Size Control]
en: Full
el_GR: Πλήρες

en: Reset Gallery
el_GR: Επαναφορά Συλλογής

en: Dots
el_GR: Τελείες

en: Vertical Alignment
el_GR: Κάθετη Στοίχιση

en: Infinite Loop
el_GR: Άπειρος Βρόχος

[ctx: Image Size Control]
en: Image Size
el_GR: Μέγεθος Εικόνας

en: Reset Structure
el_GR: Επαναφορά Δομής

[ctx: Typography Control]
en: None
el_GR: Καμία

en: Title HTML Tag
el_GR: HTML ετικέτα Τίτλου

en: Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
el_GR: Πατήστε το κουμπί ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ για να αλλάξετε αυτό το κείμενο. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

en: This is the heading
el_GR: Αυτή είναι η επικεφαλίδα

en: Add your custom class WITHOUT the dot. e.g: my-class
el_GR: Προσθέστε το προσαρμοσμένο σας class ΧΩΡΙΣ την τελεία. π.χ. my-class

en: Attention: The display settings (show/hide for mobile, tablet or desktop) will only take effect once you are on the preview or live page, and not while you're in editing mode in Elementor.
el_GR: Προσοχή: Οι ρυθμίσεις απεικόνισης (εμφάνιση/απόκρυψη για κινητά, τάμπλετ ή σταθερό υπολογιστή) θα τεθούν σε ισχύ μόλις είστε στην προεπισκόπηση ή στην ζωντανή σελίδα, και όχι ενώ είστε σε λειτουργία επεξεργασίας στο Elementor.

en: The list of fonts used if the chosen font is not available.
el_GR: Η λίστα των γραμματοσειρών που χρησιμοποιούνται εάν η επιλεγμένη γραμματοσειρά δεν είναι διαθέσιμη.

en: Default Generic Fonts
el_GR: Προεπιλεγμένες Γενικές Γραμματοσειρές

en: Pojo Themes
el_GR: Θέματα Pojo

en: Elements
el_GR: Στοιχεία

[ctx: System Info]
en: We recommend to use php 5.4 or higher
el_GR: Σας συνιστούμε να χρησιμοποιήσετε PHP 5.4 ή νεότερη έκδοση

en: Form
el_GR: Φόρμα

en: YouTube link or video file (mp4 is recommended).
el_GR: Εισαγωγή YouTube συνδέσμου ή αρχείου βίντεο (συνιστάται mp4).

en: Settings
el_GR: Ρυθμίσεις

note: Description of the plugin/theme
en: The most advanced frontend drag & drop page builder. Create high-end, pixel perfect websites at record speeds. Any theme, any page, any design.
el_GR: Ο πιο προηγμένος frontend κύλισης & απόθεσης builder σελίδας. Δημιουργήστε high-end, τέλειους ιστότοπους σε ταχύτητες ρεκόρ. Οποιοδήποτε θέμα, οποιαδήποτε σελίδα, οποιοδήποτε σχέδιο.

en: Opt-in to our anonymous plugin data collection and to updates. We guarantee no sensitive data is collected.
el_GR: Συμμετέχετε στην ανώνυμη συλλογή δεδομένων και τις ενημερώσεις μας. Εγγυόμαστε πως δεν συλλέγονται ευαίσθητα δεδομένα.

[ctx: Typography Control]
en: Uppercase
el_GR: Κεφαλαία

[ctx: Typography Control]
en: Lowercase
el_GR: Πεζά

[ctx: Typography Control]
en: Capitalize
el_GR: Κεφαλαία Αρχικά

[ctx: Typography Control]
en: Normal
el_GR: Κανονικά

[ctx: Typography Control]
en: Oblique
el_GR: Λοξά

[ctx: Typography Control]
en: Italic
el_GR: Πλάγια

en: Edit with Elementor
el_GR: Επεξεργασία με το Elementor

en: Clear
el_GR: Καθαρισμός

en: Default
el_GR: Προεπιλογή

en: Top
el_GR: Κορυφή

en: Bottom
el_GR: Κάτω

en: Link
el_GR: Σύνδεσμος

en: System
el_GR: Σύστημα

[ctx: Background Control]
en: Classic
el_GR: Κλασσικό

[ctx: Background Control]
en: Color
el_GR: Χρώμα

[ctx: Background Control]
en: Image
el_GR: Εικόνα

[ctx: Background Control]
en: Position
el_GR: Θέση

[ctx: Background Control]
en: Center Left
el_GR: Κέντρο Αριστερά

en: Right
el_GR: Δεξιά

en: Left
el_GR: Αριστερά

[ctx: Background Control]
en: Center Right
el_GR: Κέντρο Δεξιά

[ctx: Background Control]
en: Bottom Left
el_GR: Κάτω Αριστερά

[ctx: Background Control]
en: Bottom Right
el_GR: Κάτω Δεξιά

[ctx: Background Control]
en: Scroll
el_GR: Κύλιση

[ctx: Background Control]
en: Repeat
el_GR: Επανάληψη

[ctx: Background Control]
en: Cover
el_GR: Κάλυψη

[ctx: Border Control]
en: Border Type
el_GR: Τύπος Περιγράμματος

en: None
el_GR: Κανένα

en: Solid
el_GR: Συνεχές

en: Double
el_GR: Διπλό

en: Dotted
el_GR: Με τελείες

en: Dashed
el_GR: Διακεκομμένο

[ctx: Border Control]
en: Width
el_GR: Πλάτος

[ctx: Border Control]
en: Color
el_GR: Χρώμα

en: Normal
el_GR: Κανονικό

en: Slides to Scroll
el_GR: Διαφάνειες προς Κύλιση

en: Slides to Show
el_GR: Διαφάνειες προς Εμφάνιση

[ctx: Typography Control]
en: Size
el_GR: Μέγεθος

[ctx: Typography Control]
en: Family
el_GR: Οικογένεια

[ctx: Typography Control]
en: Weight
el_GR: Βάρος

[ctx: Typography Control]
en: Transform
el_GR: Μεταμόρφωση

en: More Structures
el_GR: Περισσότερες Δομές

en: Add Item
el_GR: Προσθήκη Στοιχείου

en: Delete
el_GR: Διαγραφή

en: Select Icon
el_GR: Επιλογή Εικονιδίου

[ctx: Typography Control]
en: Typography
el_GR: Τυπογραφία

[ctx: Typography Control]
en: Letter Spacing
el_GR: Απόσταση Γραμμάτων

[ctx: Typography Control]
en: Line-Height
el_GR: Ύψος-Γραμμής

en: Save
el_GR: Αποθήκευση

en: Menu
el_GR: Μενού

en: Search Widget...
el_GR: Αναζήτηση Μικροεφαρμογής...

en: Colors
el_GR: Χρώματα

en: Please note: All unsaved changes will be lost.
el_GR: Παρακαλώ σημειώστε: Όλες οι μη αποθηκευμένες αλλαγές θα χαθούν.

en: Saved
el_GR: Αποθηκεύτηκε

en: Go Back
el_GR: Μετάβαση Πίσω

en: Take Over
el_GR: Πάρτε τον έλεγχο

en: Cancel
el_GR: Ακύρωση

en: More Palettes
el_GR: Περισσότερες Παλέτες

en: Color Palette
el_GR: Παλέτα Χρωμάτων

en: Apply
el_GR: Εφαρμογή

en: Discard
el_GR: Απόρριψη

en: Reset
el_GR: Επαναφορά

en: Preview
el_GR: Προεπισκόπηση

en: Typography
el_GR: Τυπογραφία

en: Column
el_GR: Στήλη

en: Section
el_GR: Ενότητα

en: Structure
el_GR: Δομή

en: Content
el_GR: Περιεχόμενο

en: Columns
el_GR: Στήλες

en: Content Width
el_GR: Πλάτος Περιεχομένου

en: Full Width
el_GR: Πλήρες Πλάτος

en: Width
el_GR: Πλάτος

en: Layout
el_GR: Δομή

en: Column Width
el_GR: Πλάτος Στήλης

en: CSS Classes
el_GR: Κλάσεις CSS

en: Center
el_GR: Κέντρο

en: Text Align
el_GR: Στοίχιση Κειμένου

en: Heading Color
el_GR: Χρώμα Κεφαλίδας

en: Navigation
el_GR: Πλοήγηση

en: Visibility
el_GR: Ορατότητα

en: Content Position
el_GR: Θέση Περιεχομένου

en: Middle
el_GR: Κέντρο

en: Column Position
el_GR: Θέση Στήλης

en: Minimum Height
el_GR: Ελάχιστο Ύψος

en: Min Height
el_GR: Ελάχιστο Ύψος

en: Height
el_GR: Ύψος

en: Exclude Roles
el_GR: Αποκλεισμός Ρόλων

en: Post Types
el_GR: Τύποι Άρθρων

en: Body Text
el_GR: Κείμενο Κορμού

en: Primary
el_GR: Πρωτεύων

en: Text
el_GR: Κείμενο

en: Secondary
el_GR: Δευτερεύων

en: Text Editor
el_GR: Επεξεργαστής Κειμένου

en: Tab Content
el_GR: Περιεχόμενο Καρτέλας

en: Tab Title
el_GR: Τίτλος Καρτέλας

en: Tab #2
el_GR: Καρτέλα #2

en: Tab #1
el_GR: Καρτέλα #1

en: Tabs Items
el_GR: Στοιχεία Καρτελών

en: Tabs
el_GR: Καρτέλες

en: Autoplay Speed
el_GR: Ταχύτητα Αυτόματης Αναπαραγωγής

en: Arrows
el_GR: Βέλη

en: Slide
el_GR: Διαφάνεια

en: Choose Sidebar
el_GR: Επιλογή Πλευρικής Στήλης

en: No sidebars were found
el_GR: Δεν βρέθηκαν Πλευρικές Στήλες

en: Sidebar
el_GR: Πλευρική Στήλη

en: Image Position
el_GR: Θέση Εικόνας

en: Image Spacing
el_GR: Αποστάσεις Εικόνας

en: Image Size
el_GR: Μέγεθος Εικόνας

en: Rotate
el_GR: Περιστροφή

en: Secondary Color
el_GR: Δευτερεύον Χρώμα

en: Primary Color
el_GR: Πρωτεύον Χρώμα

en: Square
el_GR: Τετράγωνο

en: Circle
el_GR: Κύκλος

en: Shape
el_GR: Σχήμα

en: Enter your title
el_GR: Εισάγετε τον τίτλος σας

en: Heading
el_GR: Κεφαλίδα

en: Address
el_GR: Διεύθυνση

en: Number
el_GR: Αριθμός

en: Cool Number
el_GR: Ο Ωραίος Αριθμός μου

en: Plus
el_GR: Συν

en: Number Suffix
el_GR: Κατάληξη Αριθμού

en: Number Prefix
el_GR: Πρόθεμα Αριθμού

en: Ending Number
el_GR: Τελικός Αριθμός

en: Starting Number
el_GR: Αριθμός Έναρξης

en: Counter
el_GR: Μετρητής

en: Autoplay
el_GR: Αυτόματη Αναπαραγωγή

en: Choose Image
el_GR: Επιλέξτε Εικόνα

en: Image
el_GR: Εικόνα

en: Border
el_GR: Πλαίσιο

en: After
el_GR: Μετά

en: Before
el_GR: Πριν

en: Border Radius
el_GR: Καμπύλη γωνίας πλαισίου

en: Description
el_GR: Περιγραφή

en: Title
el_GR: Τίτλος

en: Background Color
el_GR: Χρώμα Φόντου

en: Hide
el_GR: Απόκρυψη

en: Show
el_GR: Εμφάνιση

en: Dismiss Button
el_GR: Κουμπί Απελευθέρωσης

en: Title & Description
el_GR: Τίτλος & Περιγραφή

en: Danger
el_GR: Κίνδυνος

en: Warning
el_GR: Προειδοποίηση

en: Accordion Items
el_GR: Στοιχεία Ακορντεόν

en: Accordion
el_GR: Ακορντεόν

en: Sure! I'd love to help
el_GR: Σίγουρα! Χαρά μου να βοηθήσω

en: Love using Elementor? Become a super contributor by opting in to our anonymous plugin data collection and to our updates. We guarantee no sensitive data is collected.
el_GR: Σας αρέσει να χρησιμοποιείτε τον Elementor; Τότε μπορείτε να συμμετάσχετε στην ανώνυμη συλλογή στοιχείων χρήσης του πρόσθετου και στις ανανεώσεις μας. Εγγυούμαστε ότι δεν συλλέγουμε ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα

en: You don't have a permission to download this file
el_GR: Δεν έχετε δικαίωμα στη μεταφόρτωση αυτού το αρχείου

en: Download System Info
el_GR: Πληροφορίες Συστήματος Μεταφόρτωσης

en: You can copy the below info as simple text with Ctrl+C / Ctrl+V:
el_GR: Μπορείτε να αντιγράψετε τις ακόλουθες πληροφορίες σαν απλό κείμενο με Ctrl+C / Ctrl+V:

en: Copy & Paste Info
el_GR: Πληροφορίες Αντιγραφής & Επικόλλησης

en: System Info
el_GR: Πληροφορίες Συστήματος

en: Name
el_GR: Όνομα

en: No
el_GR: Όχι

en: Advanced
el_GR: Για Προχωρημένους

en: Revision History
el_GR: Ιστορικό Ανανεώσεων

en: Soon
el_GR: Σύντομα

en: Custom
el_GR: Προσαρμογή

note: translators: %s: PHP version
en: Elementor requires PHP version %s+, plugin is currently NOT RUNNING.
el_GR: Ο Elementor απαιτεί PHP έκδοση %s+, το πρόσθετο είναι προς το παρόν ΑΝΕΝΕΡΓΟ.

[ctx: Background Control]
en: Background Color
el_GR: Χρώμα Φόντου

[ctx: Background Control]
en: Background Type
el_GR: Τύπος Φόντου

[ctx: Background Control]
en: Fixed
el_GR: Σταθερό

[ctx: Background Control]
en: Background Image
el_GR: Εικόνα Φόντου

en: Add New Section
el_GR: Προσθήκη Νέου Τμήματος

en: Loading
el_GR: Φόρτωση

en: Inner Text Color
el_GR: Χρώμα Εσωτερικού Κειμένου

en: Inner Text
el_GR: Εσωτερικό Κείμενο

en: Percentage
el_GR: Ποσοστό

en: Icon Spacing
el_GR: Αποστάσεις Εικονιδίου

en: London Eye, London, United Kingdom
el_GR: Αθήνα, Ελλάδα

en: Media File
el_GR: Αρχείο Πολυμέσων

en: Link to
el_GR: Σύνδεση με

en: Image Gallery
el_GR: Συλλογή Εικόνων

en: Spacer
el_GR: Διάκενο

en: Gap
el_GR: Άνοιγμα

en: Divider
el_GR: Διαχωριστής

en: View
el_GR: Επισκόπηση

en: Accordion Content
el_GR: Περιεχόμενο Ακορντεόν

en: Accordion Title
el_GR: Τίτλος Ακορντεόν

en: Title & Content
el_GR: Τίτλος & Περιεχόμενο

en: Accordion #2
el_GR: Ακορντεόν #2

en: Play Icon
el_GR: Εικονίδιο Αναπαραγωγής

en: Image Overlay
el_GR: Επικάλυψη Εικόνας

en: Hide On Mobile
el_GR: Απόκρυψη στα Κινητά

en: Hide On Tablet
el_GR: Απόκρυψη στα Tablets

en: Hide On Desktop
el_GR: Απόκρυψη στους Υπολογιστές

en: Success
el_GR: Επιτυχία

en: Info
el_GR: Πληροφορίες

en: Type
el_GR: Τύπος

en: Alert
el_GR: Άμεση Ειδοποίση

en: Active Color
el_GR: Χρώμα Ενεργού

en: Border Color
el_GR: Χρώμα Περιγράμματος

en: Justified
el_GR: Ισομερώς Στοιχισμένο

en: Link Hover Color
el_GR: Χρώμα Αγγίγματος Διασύνδεσης

en: Link Color
el_GR: Χρώμα Διασύνδεσης

en: For Example: About
el_GR: Για παράδειγμα: Σχετικά

en: List Item
el_GR: Στοιχείο Λίστας

en: List Item #3
el_GR: Στοιχείο Λίστας #3

en: List Item #2
el_GR: Στοιχείο Λίστας #2

en: List Item #1
el_GR: Στοιχείο Λίστας #1

en: Icon List
el_GR: Εικονίδιο Λίστας

en: Accordion #1
el_GR: Ακορντεόν #1

en: Stretch
el_GR: Τέντωμα

en: Fit To Screen
el_GR: Προσαρμογή στην Οθόνη

en: Wide
el_GR: Ευρύ

en: Narrow
el_GR: Στενό

en: No Gap
el_GR: Χωρίς Κενό

en: Columns Gap
el_GR: Κενό Στήλης

en: Padding
el_GR: Περιθώρια

en: Margin
el_GR: Αποστάσεις

en: Map
el_GR: Χάρτης

en: Caption
el_GR: Λεζάντα

en: Images
el_GR: Εικόνες

en: Random
el_GR: Τυχαίο

en: Add Images
el_GR: Προσθέστε εικόνες

en: Alignment
el_GR: Στοίχιση

en: Color
el_GR: Χρώμα

en: Weight
el_GR: Βάρος

en: Attachment Page
el_GR: Σελίδα συννημένων

en: Icon Position
el_GR: Θέση εικόνας

en: Icon
el_GR: Εικόνα

en: Size
el_GR: Μέγεθος

en: Small
el_GR: Μικρό

en: Medium
el_GR: Μεσαίο

en: Large
el_GR: Μεγάλο

en: Button
el_GR: Κουμπί

en: Help
el_GR: Βοήθεια

en: I am a description. Click the edit button to change this text.
el_GR: Είμαι μία περιγραφή. Πατήστε το κουμπί επεξεργασίας για να αλλάξετε αυτό το κείμενο.

en: Edit
el_GR: Τροποποίηση

en: Suggested Videos
el_GR: Προτεινόμενα Βίντεο

en: Aspect Ratio
el_GR: Αναλογία Διαστάσεων

en: Toggle Content
el_GR: Εναλλαγή Περιεχομένου

en: Toggle Title
el_GR: Εναλλαγή Τίτλου

en: Toggle #2
el_GR: Εναλλαγή #2

en: Toggle #1
el_GR: Εναλλαγή #1

en: Toggle Items
el_GR: Εναλλαγή Στοιχείων

en: Toggle
el_GR: Εναλλαγή

en: Pause on Hover
el_GR: Παύση στον Αιώρηση

en: Title Style
el_GR: Στιλ Τίτλου

en: Web Designer
el_GR: Σχεδιαστής Ιστοσελίδων

en: e.g. Web Designer
el_GR: π.χ. Σχεδιαστής Ιστοσελίδων

en: Display Percentage
el_GR: Προβολή Ποσοστού

en: Progress Bar
el_GR: Μπάρα Προόδου

en: The ID of Menu Anchor.
el_GR: Το ID του Anchor του Μενού.

en: This ID will be the CSS ID you will have to use in your own page, Without #.
el_GR: Αυτό το ID θα είναι το CSS ID που θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε στη δική σας σελίδα, Χωρίς #.

en: Image Box
el_GR: Πλαίσιο Εικόνας

en: Icon Hover
el_GR: Αιώρηση Εικονιδίου

en: Border Width
el_GR: Πλάτος Πλαισίου

en: Framed
el_GR: Με Πλαίσιο

en: Stacked
el_GR: Σε Στοίβα

en: Text Indent
el_GR: Εσοχή Κειμένου

en: Icon Box
el_GR: Πλαίσιο Εικονιδίου

en: HTML Code
el_GR: Κώδικας HTML

en: HTML Tag
el_GR: Ετικέτα HTML

en: Google Maps
el_GR: Χάρτες Google

en: Yes
el_GR: Ναι

en: Usage Data Tracking
el_GR: Παρακολούθηση Δεδομένων Χρήσης

en: General Settings
el_GR: Γενικές Ρυθμίσεις

en: Secondary Headline
el_GR: Δευτερεύουσα Επικεφαλίδα

en: Primary Headline
el_GR: Κύρια Επικεφαλίδα

en: Accent Text
el_GR: Κείμενο Έμφασης

en: Accent
el_GR: Έμφαση

en: Basic
el_GR: Βασικά

en: Text Color
el_GR: Χρώμα Κειμένου

en: Removed
el_GR: Αφαιρέθηκε

en: Style
el_GR: Στιλ

en: About Elementor
el_GR: Σχετικά με το Elementor

note: translators: %s: User name.
en: %s has taken over and is currently editing. Do you want to take over this page editing?
el_GR: Ο/Η %s έχει πάρει τον έλεγχο και επεξεργάζεται αυτήν τη στιγμή. Θέλετε να πάρετε τον έλεγχο επεξεργασίας αυτής της σελίδας;

note: translators: %s: Template type.
en: Are you sure you want to remove this %s?
el_GR: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να το καταργήσετε το %s;

en: Desktop
el_GR: Σταθερός Υπολογιστής

en: Responsive Mode
el_GR: Λειτουργία Ανταποκρινόμενης

en: Widgets Panel
el_GR: Πίνακας Μικροεφαρμογών

[ctx: Typography Control]
en: Style
el_GR: Στιλ

[ctx: Background Control]
en: Background Fallback
el_GR: Εφεδρικό Φόντο

[ctx: Background Control]
en: Video Link
el_GR: Σύνδεσμος Βίντεο

[ctx: Background Control]
en: Auto
el_GR: Αυτόματο

[ctx: Background Control]
en: Size
el_GR: Μέγεθος

[ctx: Background Control]
en: Repeat-y
el_GR: Επανάληψη-y

[ctx: Background Control]
en: Repeat-x
el_GR: Επανάληψη-x

[ctx: Background Control]
en: No-repeat
el_GR: Χωρίς-Επανάληψη

[ctx: Background Control]
en: Attachment
el_GR: Συνημμένο

[ctx: Background Control]
en: Bottom Center
el_GR: Κάτω Κέντρο

[ctx: Background Control]
en: Center Center
el_GR: Κέντρο Κέντρο

[ctx: Background Control]
en: Background Video
el_GR: Βίντεο Φόντου

[ctx: Background Control]
en: Top Right
el_GR: Κορυφή Δεξιά

[ctx: Background Control]
en: Top Center
el_GR: Κορυφή Κέντρο

[ctx: Background Control]
en: Top Left
el_GR: Κορυφή Αριστερά

en: &#8592; Back to WordPress Editor
el_GR: &#8592; Πίσω στον Επεξεργαστή του WordPress

en: Responsive
el_GR: Προσαρμοζόμενο στις κινητές συσκευές

en: Add New Column
el_GR: Προσθήκη νέας στήλης

en: Player Controls
el_GR: Χειριστήρια αναπαραγωγής
