Plugins - Elementor Page Builder - Stable (latest release) - en to fi translation catalogue (934 entries)

en: %1$s ago (%2$s)
fi: %1$s sitten (%2$s)

en: %d row affected. | %d rows affected.
fi[0]: Vaikuttaa %d riviin.
fi[1]: Vaikuttaa %d riviin.

en: %s Database update process is running in the background.
fi: %s Tietokannan päivitys tapahtuu tausta-ajona.

en: %s Images Selected
fi: %s kuvaa valittu

en: %s Settings
fi: %s - asetukset

en: %s The database update process is now complete. Thank you for updating to the latest version!
fi: %s Tietokannan päivitys on valmis. Kiitos että päätit päivittää uusimpaan versioon!

en: %s Your site database needs to be updated to the latest version.
fi: %s Sivustosi tietokanta on päivitettävä uusimpaan versioon.

en: %s are disabled
fi: %s: t on poistettu käytöstä

en: %s has taken over and is currently editing. Do you want to take over this page editing?
fi: %s on ottanut ohjat ja on parhaillaan muokkaustilassa. Haluatko ottaa ohjat tämän sivun muokkauksesta?

en: &#8592; Back to WordPress Editor
fi: &#8592; Palaa WordPress-muokkaimeen

en: (no title)
fi: (ei otsikkoa)

en: (opens in a new window)
fi: (avautuu uuteen ikkunaan)

en: <a href="%s" target="_blank">Click here</a> to troubleshoot
fi: <a href="%s" target="_blank">Klikkaa tästä</a> selvittääksesi ongelman

en: <strong>Important:</strong> It is strongly recommended that you <a target="_blank" href="%s">backup your database</a> before using Replace URL.
fi: <strong>Tärkeää:</strong> Suosittelemme erittäin vahvasti, että otat <a target="_blank" href="%s">varmuuskopion tietokannastasi</a> ennen URL-osoitteen vaihtamista.

en: About Elementor
fi: Elementorista

en: Absolute
fi: Absoluuttinen

en: Accent
fi: Korostus

en: Accent Text
fi: Korostusteksti

en: Access denied.
fi: Pääsy estetty.

en: Accordion
fi: Haitari

en: Accordion #1
fi: Haitari #1

en: Accordion #2
fi: Haitari #2

en: Accordion Content
fi: Haitarin sisältö

en: Accordion Items
fi: Haitarin osat

en: Accordion Title
fi: Haitarin otsikko

en: Action not found.
fi: Toimintoa ei löytynyt.

en: Actions
fi: Toiminnot

en: Active Color
fi: Aktiivinen väri

en: Active Icon
fi: Valittu kuvake

en: Add %s
fi: Lisää %s

en: Add Images
fi: Lisää kuvia

en: Add Item
fi: Lisää kohde

en: Add New %s
fi: Lisää uusi %s

en: Add New Column
fi: Lisää uusi sarake

en: Add New Section
fi: Lisää uusi osa

en: Add Template
fi: Lisää malli

en: Add Your Custom Fonts
fi: Lisää mukautettuja kirjasimia

en: Add Your Heading Text Here
fi: Lisää otsikkotekstisi tähän

en: Add nofollow
fi: Lisää nofollow

en: Add templates and reuse them across your website. Easily export and import them to any other project, for an optimized workflow.
fi: Lisää malleja ja käytä niitä missä tahansa sivustollasi. Voit myös optimoida työnkulkuasi siirtämällä malleja projektista toiseen.

en: Add your custom class WITHOUT the dot. e.g: my-class
fi: Lisää mukautettu luokka ILMAN pistettä. Esimerkiksi: my-class

en: Add your custom id WITHOUT the Pound key. e.g: my-id
fi: Lisää mukautettu id ILMAN punta-merkkiä. Esim. my-id

en: Added
fi: Lisätty

en: Additional Options
fi: Lisävalinnat

en: Advanced
fi: Edistynyt

en: After
fi: Jälkeen

en: Alert
fi: Varoitus

en: Alignment
fi: Tasaus

en: All
fi: Kaikki

en: All Content
fi: Kaikki sisältö

en: An error occurred
fi: Tapahtui virhe

en: Anchor
fi: Ankkuri

en: Animation Delay
fi: Animaation viive

en: Animation Duration
fi: Animaation kesto

en: Animation Speed
fi: Animaation nopeus

en: Any Video
fi: Mikä tahansa video

en: Apply
fi: Käytä

en: Are you sure you want to delete this template?
fi: Oletko varma että haluat poistaa tämän mallin?

en: Are you sure you want to reinstall previous version?
fi: Haluatko varmasti palata edelliseen versioon?

en: Are you sure you want to remove this %s?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän: %s?

en: Are you sure you want to reset this gallery?
fi: Haluatko varmasti palauttaa tämän gallerian?

en: Arrows
fi: Nuolet

en: Arrows and Dots
fi: Nuolet ja pisteet

en: Artwork
fi: Taide

en: Ascending order
fi: Nouseva järjestys

en: Aside
fi: Sivussa

en: Aspect Ratio
fi: Sivusuhteet

en: Attachment Caption
fi: Liitteen kuvateksti

en: Attachment Page
fi: Liitesivu

en: Attention: Importing may override previous settings.
fi: Huomaa: Tuonti saattaa korvata aikaisemmat asetukset.

en: Attention: The display settings (show/hide for mobile, tablet or desktop) will only take effect once you are on the preview or live page, and not while you're in editing mode in Elementor.
fi: Huomio: Näytön asetukset (näytä/piilota mobiilissa, tabletilla tai desktop-näytöllä) esitetään vain esikatselussa tai todellisella sivulla, ei Elementorin muokkaustilassa.

en: Attention: We are going to DELETE ALL CONTENT from this page. Are you sure you want to do that?
fi: Huomio: Aiomme POISTAA KAIKEN SISÄLLÖN tältä sivulta. Oletko aivan varma että haluat tehdä tämän?

en: Autoplay Speed
fi: Autoplay-nopeus

en: Autosave
fi: Automaattitallennus

en: Back to Library
fi: Takaisin kirjastoon

en: Back to WordPress Editor
fi: Palaa WordPressin muokkaimeen

en: Back to default
fi: Palaa oletusarvoihin

en: Background
fi: Tausta

en: Background Color
fi: Taustaväri

[ctx: Background Control]
en: Angle
fi: Kulma

[ctx: Background Control]
en: Attachment
fi: Liite

[ctx: Background Control]
en: Background Color
fi: Taustan väri

[ctx: Background Control]
en: Background Fallback
fi: Taustan palautus

[ctx: Background Control]
en: Background Image
fi: Taustakuva

[ctx: Background Control]
en: Background Type
fi: Taustan tyyppi

[ctx: Background Control]
en: Background Video
fi: Taustavideo

[ctx: Background Control]
en: Bottom Center
fi: Alareuna keskitetty

[ctx: Background Control]
en: Bottom Left
fi: Vasen alakulma

[ctx: Background Control]
en: Bottom Right
fi: Oikea alakulma

[ctx: Background Control]
en: Center Center
fi: Keskitetty

[ctx: Background Control]
en: Center Left
fi: Vasen reuna keskitetty

[ctx: Background Control]
en: Center Right
fi: Oikea reuna keskitetty

[ctx: Background Control]
en: Classic
fi: Klassinen

[ctx: Background Control]
en: Color
fi: Väri

[ctx: Background Control]
en: Contain
fi: Sisällytä

[ctx: Background Control]
en: Cover
fi: Kansi

[ctx: Background Control]
en: Custom
fi: Mukautettu

[ctx: Background Control]
en: Default
fi: Oletus

[ctx: Background Control]
en: Fixed
fi: Kiinteä

[ctx: Background Control]
en: Gradient
fi: Liukuväri

[ctx: Background Control]
en: Image
fi: Kuva

[ctx: Background Control]
en: Linear
fi: Lineaarinen

[ctx: Background Control]
en: Location
fi: Sijainti

[ctx: Background Control]
en: No-repeat
fi: Ei toistoa

[ctx: Background Control]
en: Position
fi: Sijoitus

[ctx: Background Control]
en: Radial
fi: Säteittäinen

[ctx: Background Control]
en: Repeat
fi: Toista

[ctx: Background Control]
en: Repeat-x
fi: Toista-x

[ctx: Background Control]
en: Repeat-y
fi: Toista-y

[ctx: Background Control]
en: Scroll
fi: Vieritä

[ctx: Background Control]
en: Second Color
fi: Toinen väri

[ctx: Background Control]
en: Size
fi: Koko

[ctx: Background Control]
en: Top Center
fi: Yläreuna keskitetty

[ctx: Background Control]
en: Top Left
fi: Vasen yläkulma

[ctx: Background Control]
en: Top Right
fi: Oikea yläkulma

[ctx: Background Control]
en: Type
fi: Tyyppi

[ctx: Background Control]
en: Video Link
fi: Videolinkki

[ctx: Background Control]
en: Width
fi: Leveys

[ctx: Background Control]
en: X Position
fi: X-sijainti

[ctx: Background Control]
en: Y Position
fi: Y-sijainti

en: Background Overlay
fi: Taustan peitto

en: Basic
fi: Perus

en: Become a Beta Tester
fi: Ryhty beta-testaajaksi

en: Before
fi: Ennen

en: Beta Tester
fi: Beta-testain

en: Blend Mode
fi: Tasojen käsittely

en: Blocks
fi: Laatikot

en: Blog
fi: Blogi

en: Blur
fi: Sumennus

en: Body Style
fi: Leipätekstin tyyli

en: Body Text
fi: Leipäteksti

en: Border
fi: Reunaviiva

en: Border Color
fi: Reunaviivan väri

[ctx: Border Control]
en: Border Type
fi: Reunaviivan tyyppi

[ctx: Border Control]
en: Color
fi: Väri

[ctx: Border Control]
en: Dashed
fi: Katkoviiva

[ctx: Border Control]
en: Dotted
fi: Pisteviiva

[ctx: Border Control]
en: Double
fi: Kaksoisviiva

[ctx: Border Control]
en: Groove
fi: Syvennys

[ctx: Border Control]
en: Solid
fi: Yhtenäinen viiva

[ctx: Border Control]
en: Width
fi: Leveys

en: Border Radius
fi: Reunaviivan säde

en: Border Width
fi: Reunaviivan leveys

en: Bottom
fi: Alareuna

[ctx: Box Shadow Control]
en: Box Shadow
fi: Laatikon varjostus

[ctx: Box Shadow Control]
en: Inset
fi: Upotus

[ctx: Box Shadow Control]
en: Outline
fi: Ääriviiva

[ctx: Box Shadow Control]
en: Position
fi: Sijainti

en: Boxed
fi: Rajattu

en: Bring to Front
fi: Tuo eteen

en: Button
fi: Painike

en: Button ID
fi: Painikkeen ID

en: Buy Button
fi: Ostopainike

en: By
fi: Kirjoittaja

en: CSS Classes
fi: CSS-luokat

en: CSS Print Method
fi: CSS:n tulostustapa

en: Can't Edit?
fi: Etkö voi muokata tätä?

en: Cancel
fi: Peru

en: Cannot delete this revision.
fi: Tätä versiota ei voi poistaa.

en: Cannot enable Safe Mode
fi: Safe Moden käyttöönotto ei onnistu

en: Caption
fi: Kuvateksti

en: Category
fi: Kategoria

en: Center
fi: Keskitetty

en: Checking this box will disable Elementor's Default Colors, and make Elementor inherit the colors from your theme.
fi: Tämän asetuksen valinta poistaa käytöstä Elementorin oletusvärit. Käytettävät oletusvärit periytyvät nyt teemastasi.

en: Checking this box will disable Elementor's Default Fonts, and make Elementor inherit the fonts from your theme.
fi: Tämän asetuksen valinta poistaa käytöstä Elementorin oletuskirjasimet. Käytettävät kirjasimet periytyvät nyt teemastasi.

en: Choose File
fi: Valitse tiedosto

en: Choose Image
fi: Valitse kuva

en: Choose Mode
fi: Valitse tila

en: Choose Sidebar
fi: Valitse sivupalkki

en: Choose Template
fi: Valitse malli

en: Choose Template Type
fi: Valitse mallin tyyppi

en: Choose an Elementor template JSON file or a .zip archive of Elementor templates, and add them to the list of templates available in your library.
fi: Valitse Elementor-mallin .JSON-tiedosto tai mallien .zip-arkisto ja lisää ne käytettävissä olevien mallien luetteloon kirjastoosi.

en: Choose between Coming Soon mode (returning HTTP 200 code) or Maintenance Mode (returning HTTP 503 code).
fi: Valitse Tulossa pian (palauttaa koodin HTTP 200) tai Huoltotila (palauttaa koodin HTTP 503).

en: Choose which colors appear in the editor's color picker. This makes accessing the colors you chose for the site much easier.
fi: Valitse värit, jotka näytetään muokkaimen värinpoimijassa. Tämä helpottaa huomattavasti sivustollasi käytettäviksi valittujen värien käyttöä.

en: Circle
fi: Ympyrä

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
fi: Klikkaa muokkauspainiketta muuttaaksesi tekstiä. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

en: Click here
fi: Klikkaa tästä

en: Close
fi: Sulje

en: Color
fi: Väri

en: Color Palette
fi: Väripaletti

en: Color Palettes
fi: Väripaletit

en: Color Picker
fi: Värinpoimija

en: Colors
fi: Värit

en: Column
fi: Sarake

en: Column Position
fi: Sarakkeen sijainti

en: Column Width
fi: Sarakkeen leveys

en: Columns
fi: Sarakkeet

en: Columns Gap
fi: Sarakkeiden väli

en: Coming Soon
fi: Tulossa pian

en: Coming Soon returns HTTP 200 code, meaning the site is ready to be indexed.
fi: Huoltotila palauttaa koodin HTTP 200, mikä merkitsee, että sivustosi on valmis indeksoitavaksi.

en: Comments
fi: Kommentit

en: Congrats!
fi: Onneksi olkoon!

en: Connect
fi: Liitä

en: Connect to Elementor
fi: Liitä Elementoriin

en: Connected Successfully.
fi: Liittäminen onnistui.

en: Connected to Elementor as %s
fi: Liittynyt Elementoriin nimellä %s

en: Connection Lost
fi: Yhteys kadotettiin

en: Content
fi: Sisältö

en: Content Position
fi: Sisällön sijainti

en: Content Width
fi: Sisällön leveys

en: Continue
fi: Jatka

en: Continue reading
fi: Jatka lukemista

en: Continue reading %s
fi: Jatka lukemista: %s

en: Controls Color
fi: Ohjainten väri

en: Cool Number
fi: Nasta numero

en: Copy
fi: Kopioi

en: Copy & Paste Info
fi: Kopioi & liitä tiedot

en: Copy All Content
fi: Kopioi kaikki sisältö

en: Copy Style
fi: Kopioi tyyli

en: Counter
fi: Laskuri

en: Create
fi: Luo

en: Create New Page
fi: Luo uusi sivu

en: Create New Post
fi: Luo uusi artikkeli

en: Create Template
fi: Luo malli

en: Create Your First %s
fi: Luo ensimmäinen %ssi

en: Create Your First Page
fi: Luo ensimmäinen sivusi

en: Create Your First Post
fi: Luo ensimmäinen artikkelisi

en: Created By
fi: Luonut

en: Creation Date
fi: Luontipäivä

en: Current
fi: Nykyinen

en: Current Version
fi: Nykyinen versio

en: Current Video Channel
fi: Nykyinen videokanava

en: Custom
fi: Mukauta

en: Custom CSS
fi: Mukautettu CSS

en: Custom CSS lets you add CSS code to any widget, and see it render live right in the editor.
fi: Mukautetun CSS:n avulla voit lisätä CSS-koodia vimpaimiin ja nähdä muutosten vaikutukset heti editorissa.

en: Custom Caption
fi: Mukautettu kuvateksti

en: Custom Fonts
fi: Mukautetut kirjasimet

en: Custom Fonts allows you to add your self-hosted fonts and use them on your Elementor projects to create a unique brand language.
fi: Mukautettujen kirjasinten avulla voit lisätä omia kirjasinmallejasi ja käyttää niitä Elementor-projekteissasi luodaksesi yksilöllisen ulkoasun.

en: Custom Positioning
fi: Mukautettu sijainti

en: Custom URL
fi: Mukautettu URL

en: Custom Width
fi: Mukautettu leveys

en: Custom positioning is not considered best practice for responsive web design and should not be used too frequently.
fi: Mukautettu sijoittelu ei ole paras käytäntö responsiivisissa sivustoissa, eikä sitä pitäisi käyttää kovin usein.

en: Customizer
fi: Mukautin

en: Danger
fi: Vaara

en: Dashboard
fi: Hallintapaneeli

en: Dashboard Settings
fi: Hallintapaneelin asetukset

en: Dashed
fi: Katkoviiva

en: Debug Bar
fi: Virheenkorjauspalkki

en: Debug Bar adds an admin bar menu that lists all the templates that are used on a page that is being displayed.
fi: Tarkastaja lisää hallintapaneeliin valikon, joka listaa kaikki näytössä olevalla sivulla käytetyt mallit.

en: Default
fi: Oletus

en: Default Colors
fi: Oletusvärit

en: Default Fonts
fi: Oletuskirjasimet

en: Default Generic Fonts
fi: Yleiset oletuskirjasimet

en: Default Page Template from your theme
fi: Teemassasi valittu oletussivupohja

en: Default Preview
fi: Oletusesikatselu

en: Delete
fi: Poista

en: Delete %s
fi: Poista %s

en: Delete All Content
fi: Poista kaikki sisältö

en: Delete Template
fi: Poista malli

en: Descending order
fi: Laskeva järjestys

en: Description
fi: Kuvaus

en: Direction
fi: Suunta

en: Disable
fi: Poista käytöstä

en: Disable Default Colors
fi: Poista oletusvärit käytöstä

en: Disable Default Fonts
fi: Poista oletusfontit käytöstä

en: Disable Safe Mode
fi: Poista Safe Mode käytöstä

en: Disabled
fi: Poistettu käytöstä

en: Discard
fi: Hylkää

en: Disconnect
fi: Irrota

en: Disconnected Successfully.
fi: Irrottaminen onnistui.

en: Dismiss
fi: Hylkää

en: Dismiss Button
fi: Hylkää-painike

en: Dismiss alert
fi: Poista varoitus

en: Display
fi: Näytä

en: Display Percentage
fi: Näytä prosentit

en: Divider
fi: Erotin

en: Do you want to also import the document settings of the template?
fi: Haluatko tuoda myös mallin dokumentin asetukset?

en: Docs & FAQs
fi: Dokumentit ja kysytyimmät kysymykset

en: Document
fi: Dokumentti

en: Documentation
fi: Dokumentaatio

en: Dots
fi: Pisteet

en: Dotted
fi: Pisteviiva

en: Double
fi: Kaksoisviiva

en: Download Button
fi: Latauspainike

en: Download System Info
fi: Lataa järjestelmätiedot

en: Draft saved on %1$s by %2$s
fi: Luonnos tallennettu  %1$s, tallentaja %2$s

en: Drag & Drop
fi: Vedä & pudota

en: Drag & drop your .JSON or .zip template file
fi: Vedä & pudota .JSON- tai .zip-mallitiedostosi

en: Drag widget here
fi: Vedä vimpain tähän

en: Drop Cap
fi: Anfangi

en: Duplicate
fi: Monista

en: Duplicate %s
fi: Monista %s

en: Dynamic
fi: Dynaaminen

en: Easy Navigation is Here!
fi: Helppo navigaatio on täällä!

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit %s
fi: Muokkaa %s

en: Edit Draft
fi: Muokkaa luonnosta

en: Edit Published
fi: Muokkaa julkaistua

en: Edit Template
fi: Muokkaa mallia

en: Edit with Elementor
fi: Muokkaa Elementorilla

en: Edited
fi: Muokattu

en: Editing Handles
fi: Muokkauskahvat

en: Editing Started
fi: Muokkaus aloitettu

en: Editor successfully loaded?
fi: Onhan muokkain latautunut onnistuneesti?

en: Effect
fi: Tehoste

en: Elementor 2.5 introduces key changes to the layout using CSS Flexbox. Your existing pages might have been affected, please review your page before publishing.
fi: Elementor 2.5 tuo mukanaan merkittäviä muutoksia asetteluun käyttäen CSS Flexboxia. Muutos on saattanut vaikuttaa olemassa oleviin sivuihisi. Tarkista sivustori ennen julkaisua.

en: Elementor Data Updater
fi: Elementorin tietopäivittäjä

en: Elementor Debugger
fi: Elementorin virheenkorjaus

en: Elementor Library automatically updates on a daily basis. You can also manually update it by clicking on the sync button.
fi: Elementor-kirjasto päivittyy automaattisesti päivittäin. Voit päivittää sen käsin klikkaamalla Synkronoi-painiketta.

en: Elementor Overview
fi: Elementorin yleiskatsaus

en: Elementor lets you hide the page title. This works for themes that have "h1.entry-title" selector. If your theme's selector is different, please enter it above.
fi: Elementor sallii sinun piilottaa sivun otsikon. Tämä toimii teemoissa, joissa on 'h1.entry-title"-valitsin. Jos teemasi valitsin on toisenlainen, kirjoita se ylle.

en: Elementor requires PHP version %s+, plugin is currently NOT RUNNING.
fi: Elementor tarvitsee PHP-version %s+. Lisäosa EI OLE tällä hetkellä aktiivinen.

en: Elementor requires WordPress version %s+. Because you are using an earlier version, the plugin is currently NOT RUNNING.
fi: Elementor edellyttää että käytössä on WordPressin versio %s+. Koska käyttämäsi versio on tätä vanhempi, lisäosa EI ole tällä hetkellä AKTIIVINEN.

en: Elements
fi: Elementit

en: Empty
fi: Tyhjä

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Enable In Editor
fi: Ota käyttöön editorissa

en: Enable Safe Mode
fi: Ota käyttöön Safe Mode

en: End
fi: Loppu

en: End Time
fi: Päättymisaika

en: Ending Number
fi: Päättävä numero

en: Enjoyed %1$s? Please leave us a %2$s rating. We really appreciate your support!
fi: Piditkö tästä: %1$s? Anna meille %2$s arvio. Arvostamme tukeasi!

en: Enter Template Name
fi: Anna mallin nimi

en: Enter parent element selector to which stretched sections will fit to (e.g. #primary / .wrapper / main etc). Leave blank to fit to page width.
fi: Anna emoelementin valitsin, johon venytettyjen osien tulee sopia (esimerkiksi (e.g. #primary / .wrapper / main jne). Jätä tyhjäksi sovittaaksesi sivun leveyteen.

en: Enter template name (optional)
fi: Anna mallin nimi (pakollinen)

en: Enter your URL
fi: Anna URL-osoitteesi

en: Enter your code
fi: Anna koodi

en: Enter your description
fi: Anna kuvaus

en: Enter your image caption
fi: Anna kuvateksti

en: Enter your old and new URLs for your WordPress installation, to update all Elementor data (Relevant for domain transfers or move to 'HTTPS').
fi: Anna vanhan ja uuden WordPress-asennuksesi URL-osoitteet päivittääksesi kaikki Elementor-tiedot (käytetään domainien siirrossa tai HTTPS-osoitteeseen siirryttäessä).

en: Enter your shortcode
fi: Anna lyhytkoodisi

en: Enter your title
fi: Anna otsikko

en: Entrance Animation
fi: Tuloanimaatio

en: Every %d Minutes
fi: Joka %d minuutti

en: Every %d minutes
fi: Joka %d minuutti

en: Excerpt
fi: Lyhennelmä

en: Exclude Roles
fi: Sulje pois roolit

en: Exit To Dashboard
fi: Palaa ohjausnäkymään

en: Experiencing an issue with Elementor version %s? Rollback to a previous version before the issue appeared.
fi: Onko sinulla ongelmia Elementorin version %s kanssa? Palaa edelliseen versioon, jossa ongelmaa ei ilmennyt.

en: Export
fi: Vie

en: Export Template
fi: Vie mallit

en: Extended
fi: Laajennettu

en: External File
fi: Ulkoinen tiedosto

en: External URL
fi: Ulkopuolinen URL

en: Fade
fi: Häivytä

en: Fallback
fi: Varmistus

en: Fast
fi: Nopea

en: Favorite
fi: Suosikki

en: Featured Image
fi: Kansikuva

[ctx: Filter Control]
en: Blur
fi: Sumennus

[ctx: Filter Control]
en: Brightness
fi: Kirkkaus

[ctx: Filter Control]
en: CSS Filters
fi: CSS-suodattimet

[ctx: Filter Control]
en: Contrast
fi: Kontrasti

[ctx: Filter Control]
en: Hue
fi: Värisävy

[ctx: Filter Control]
en: Saturation
fi: Kylläisyys

en: Finder
fi: Etsijä

en: Fit To Screen
fi: Sovita näyttöön

en: Fixed
fi: Kiinnitetty

en: Flip
fi: Kiepautus

en: For Example: About
fi: Esimerkiksi: Meistä

en: For troubleshooting server configuration conflicts.
fi: Palvelimen konfiguraatioristiriitojen selvittelyyn.

en: Form
fi: Lomake

en: Framed
fi: Kehystetty

en: Full Width
fi: Täysi leveys

en: Future
fi: Tulevaisuus

en: Gap
fi: Väli

en: General
fi: Yleinen

en: General Settings
fi: Yleiset asetukset

en: Get Help
fi: Hanki apua

en: Get Popup Builder
fi: Hanki Popup-rakentaja

en: Get Theme Builder
fi: Hanki teemanrakentaja

en: Get more with Elementor Pro
fi: Lisää ominaisuuksia Elementor Prolla

en: Get the Full Guide
fi: Hanki koko opas

en: Getting Started
fi: Aloittaminen

en: Global
fi: Yleinen

en: Global Settings
fi: Yleiset asetukset

en: Go Back
fi: Palaa takaisin

en: Go Pro
fi: Hanki Pro

en: Go To
fi: Mene

en: Got It
fi: Selvä

en: HTML Code
fi: HTML-koodi

en: HTML Tag
fi: HTML-tagi

en: Happy To Help
fi: Tahdomme auttaa

en: Have a look
fi: Katso

en: Haven’t Saved Templates Yet?
fi: Etkö ole vielä tallentanut yhtään mallia?

en: Having problems loading Elementor? Please enable Safe Mode to troubleshoot.
fi: Eikö Elementorin lataaminen onnistu? Ota käyttöön Safe Mode.

en: Heading
fi: Otsake

en: Heading Color
fi: Otsikon väri

en: Height
fi: Korkeus

en: Help
fi: Apua

en: Hidden
fi: Piilotettu

en: Hide
fi: Piilota

en: Hide Notification
fi: Piilota ilmoitus

en: Hide On Desktop
fi: Piilota desktopilla

en: Hide On Mobile
fi: Piilota mobiilissa

en: Hide On Tablet
fi: Piilota tabletilla

en: Hide Panel
fi: Kätke paneeli

en: Hide Title
fi: Piilota otsikko

en: History
fi: Historia

en: Homepage
fi: Kotisivu

en: Horizontal
fi: Vaakasuuntainen

en: Horizontal Align
fi: Tasaus vaakasuunnassa

en: Horizontal Orientation
fi: Vaakasuunta

en: Hover
fi: Kun osoitin on päällä

en: Hover Animation
fi: Animaatio osoitettaessa

en: Hurray! Your %s is live.
fi: Hurraa! Luomasi %s on julkaistu.

en: I am a description. Click the edit button to change this text.
fi: Olen kuvaus. Klikkaa muokkaa-näppäintä muuttaaksesi tekstiä.

en: I couldn't get the plugin to work
fi: En saanut lisäosaa toimimaan

en: I found a better plugin
fi: Löysin paremman lisäosan

en: I have Elementor Pro
fi: Minulla on Elementor Pro

en: I no longer need the plugin
fi: En tarvitse lisäosaa enää

en: Icon
fi: Kuvake

en: Icon Box
fi: Kuvakelaatikko

en: Icon Hover
fi: Kuvake osoitettaessa

en: Icon List
fi: Kuvakeluettelo

en: Icon Position
fi: Kuvakkeen sijainti

en: Icon Spacing
fi: Kuvakkeen välistys

en: If you have a moment, please share why you are deactivating Elementor:
fi: Jos suinkin ehdit, kerrohan miksi olet poistamassa Elementorin käytöstä:

en: Image
fi: Kuva

en: Image Box
fi: Kuvalaatikko

en: Image Carousel
fi: Kuvakaruselli

en: Image Gallery
fi: Kuvagalleria

en: Image Lightbox
fi: Kuvan lightbox

en: Image Overlay
fi: Kuvan peite

en: Image Position
fi: Kuvan sijainti

en: Image Size
fi: Kuvan koko

[ctx: Image Size Control]
en: Custom
fi: Mukautettu

[ctx: Image Size Control]
en: Full
fi: Täysi

[ctx: Image Size Control]
en: Image Dimension
fi: Kuvan mitta

[ctx: Image Size Control]
en: Image Size
fi: Kuvan koko

en: Image Spacing
fi: Kuvien etäisyys

en: Image Stretch
fi: Kuvan venytys

en: Images
fi: Kuvat

en: Import Document Settings
fi: Tuo dokumentin asetukset

en: Import Now
fi: Tuo nyt

en: Import Template
fi: Tuo malli

en: Import Template to Your Library
fi: Tuo malli kirjastoosi

en: Import Templates
fi: Tuo mallit

en: Improve Elementor
fi: Kehitä Elementoria

en: Infinite Loop
fi: Päättymätön selaus

en: Inline
fi: Samassa tasossa

en: Inner Section
fi: Sisäpuolinen sisältölaatikko

en: Inner Text
fi: Sisäpuolinen teksti

en: Inner Text Color
fi: Sisäpuolisen tekstin väri

en: Insert
fi: Lisää

en: Insert Media
fi: Liitä media

en: Inside
fi: Sisäpuolella

en: Integrations
fi: Liitynnät

en: Internal Embedding
fi: Sisäinen upotus

en: Intro Byline
fi: Esittelyrivi

en: Intro Portrait
fi: Kuva esittelyssä

en: Intro Title
fi: Esittelyn otsikko

en: Invalid Data: The Template ID cannot be the same as the currently edited template. Please choose a different one.
fi: Virheellinen tieto: Mallin ID ei voi olla sama kuin parhaillaan muokattavana oleva malli. Valitse toinen ID.

en: Invert
fi: Ylösalainen

en: It looks like the post revision feature is unavailable in your website.
fi: Artikkelien versiointiominaisuus näyttää olevan poissa käytöstä sivustollasi.

en: It's a temporary deactivation
fi: Tämä on vain tilapäinen ratkaisu

en: Justified
fi: Tasattu

en: Keep Editing
fi: Jatka muokkausta

en: Keyboard Shortcuts
fi: Näppäinoikotiet

en: Knowledge Base
fi: Ohjetietokanta

en: Last edited on %1$s by %2$s
fi: Muokattu viimeksi %1$s, muokkaaja %2$s

en: Layout
fi: Asettelu

en: Lazy Load
fi: Laiska lataus

en: Learn More
fi: Perehdy

en: Learn more about <a target="_blank" href="%s">WordPress revisions</a>
fi: Perehdy <a target="_blank" href="%s">WordPress-versioihin</a>

en: Learn more.
fi: Perehdy.

en: Left
fi: Vasen

en: Left Border Width
fi: Vasemman reunaviivan leveys

en: Library
fi: Kirjasto

en: Like Button
fi: Tykkäyspainike

en: Link
fi: Linkki

en: Link Color
fi: Linkin väri

en: Link Hover Color
fi: Linkin väri osoitettaessa

en: Link Options
fi: Linkin valinnat

en: Link values together
fi: Linkitä arvot

en: List
fi: Luettelo

en: List Item
fi: Luettelokohta

en: List Item #1
fi: Luettelokohta #1

en: List Item #2
fi: Luettelokohta #2

en: List Item #3
fi: Luettelokohta #3

en: Loading
fi: Lataa

en: Local
fi: Paikallinen

en: Location
fi: Sijainti

en: Logged In
fi: Kirjautunut

en: Loop
fi: Silmukka

en: Love using Elementor? Become a super contributor by opting in to our anonymous plugin data collection and to our updates. We guarantee no sensitive data is collected.
fi: Tykkäätkö käyttää Elementoria? Ryhdy superhyväntekijäksi ilmoittautumalla nimettömästi lisäosan tietojenkeruuohjelmaan ja päivityksiin. Vakuutamme, että mitään arkaluontoisia tietoja ei kerätä.

en: Maintenance
fi: Huoltotila

en: Maintenance Mode
fi: Huoltotila

en: Maintenance Mode ON
fi: Huoltotila PÄÄLLE

en: Maintenance Mode returns HTTP 503 code, so search engines know to come back a short time later. It is not recommended to use this mode for more than a couple of days.
fi: Huoltotila palauttaa koodin HTTP 503, joten hakukoneet tietävät tulla lähiaikoina uudelleen. Tätä tilaa ei ole suositeltavaa käyttää muutamaa päivää kauemmin.

en: Manage What Your Users Can Edit In Elementor
fi: Hallinnoi tietoja, joita käyttäjäsi voivat muokata Elementorissa

en: Map
fi: Kartta

en: Margin
fi: Marginaali

en: Max Width
fi: Maksimileveys

en: Media File
fi: Mediatiedosto

en: Meet Our Custom CSS
fi: Tutustu mukautettuun CSS-koodiin

en: Meet Our Global Widget
fi: Tutustu yleisvimpaimeen

en: Meet Right Click
fi: Uutta: oikean painikkeen klikkaus

en: Menu
fi: Valikko

en: Menu Anchor
fi: Valikkoankkuri

en: Menus
fi: Valikot

en: Middle
fi: Keskellä

en: Min Height
fi: Min. korkeus

en: Minimum Height
fi: Minimikorkeus

en: Mobile
fi: Mobiili

en: Mobile Breakpoint
fi: Mobiilinäytön raja

en: Modest Branding
fi: Hillitty ulkoasu

en: More Palettes
fi: Lisää paletteja

en: More Structures
fi: Lisää rakenteita

en: More actions
fi: Lisää toimintoja

en: Motion Effects
fi: Liiketehosteet

en: Moved
fi: Siirretty

en: Mute
fi: Mykistä

en: My Favorites
fi: Suosikit

en: My Skill
fi: Osaamiseni

en: My Templates
fi: Omat mallit

en: Name
fi: Nimi

en: Name your template
fi: Nimeä mallisi

en: Narrow
fi: Kapea

en: Navigation
fi: Navigaatio

en: Navigation Width
fi: Navigaation leveys

en: Navigator
fi: Navigaattori

en: New
fi: Uusi

en: New Template
fi: Uusi malli

en: News & Updates
fi: Uutiset & päivitykset

en: No
fi: Ei

en: No Favorite Templates
fi: Ei suosikkimalleja

en: No Gap
fi: Ei väliä

en: No History Yet
fi: Historiatietoja ei vielä ole

en: No Images Selected
fi: Yhtään kuvaa ei ole valittu

en: No Results Found
fi: Tuloksia ei löytynyt

en: No Revisions Saved Yet
fi: Yhtään versiota ei ole vielä tallennettu

en: No access to editor
fi: Ei pääsyä muokkaimeen

en: No header, no footer, just Elementor
fi: Ei otsikkoa, ei alapalkkia, vain Elementor

en: No sidebars were found
fi: Sivupalkkeja ei löytynyt

en: No thanks
fi: Ei kiitos

en: None
fi: Ei mitään

en: Normal
fi: Normaali

en: Not Supported
fi: Ei tuettu

en: Not working? You can set a different selector for the title in the <a href="%s" target="_blank">Settings page</a>.
fi: Eikö toimi? Voit asettaa otsikolle toisen valitsijan <a href="%s" target="_blank">Asetukset-sivulla</a>.

en: Note: Attachment Fixed works only on desktop.
fi: Huomaa: kiinteä liite toimii ainoastaan desktop-näytöillä.

en: Note: Flexbox Changes
fi: Huomaa: Flexbox-muutokset

en: Note: The ID link ONLY accepts these chars: %s
fi: Huomaa: ID-linkki hyväksyy ainoastaan nämä merkit: %s

en: Note: The following colors won't work if Default Colors are enabled.
fi: Huomaa: Seuraavat värit eivät toimi jos Oletusvärit on asetettu päälle.

en: Note: This widget only affects themes that use `%s` in archive pages.
fi: Huomaa: Tämä vimpain vaikuttaa vain teemoihin joiden arkistosivuilla on '%s'.

en: Now you can access all editing actions using right click.
fi: Nyt pääset muokkaustoimintoihin hiiren oikeanpuoleisella painikkeella.

en: Number
fi: Numero

en: Number Prefix
fi: Numeron etuliite

en: Number Suffix
fi: Numeron pääte

en: Off
fi: Pois

en: Official Color
fi: Virallinen väri

en: Offset
fi: Välistys

en: On
fi: Päällä

en: Once you fill your page with content, this window will give you an overview display of all the page elements. This way, you can easily move around any section, column, or widget.
fi: Kun olet lisännyt sivullesi sisältöä, tämä ikkuna näyttää yleiskuvan kaikista sivulla käytetyistä elementeistä. Näin voit helposti siirrellä sisältöalueita, sarakkeita ja vimpaimia.

en: Once you start working, you'll be able to redo / undo any action you make in the editor.
fi: Kun olet aloittanut työskentelyn, voit perua ja tehdä uudelleen minkä tahansa muokkaimessa tekemäsi toiminnon.

en: Opacity
fi: Läpinäkyvyys

en: Open all image links in a lightbox popup window. The lightbox will automatically work on any link that leads to an image file.
fi: Avaa kaikki kuvalinkit lightbox-popup-ikkunassa. Lightbox toimii automaattisesti kaikissa kuvatiedostoihin johtavissa linkeissä.

en: Open in new window
fi: Avaa uudessa ikkunassa

en: Opt-in to our anonymous plugin data collection and to updates. We guarantee no sensitive data is collected.
fi: Kirjaudu nimettömästi lisäosan tietojenkeruuseen ja päivityksiin. Vakuutamme, että emme kerää sensitiivisiä tietoja.

en: Order By
fi: Järjestä

en: Other
fi: Muu syy

en: Outline
fi: Yhteenveto

en: Outside
fi: Ulkopuolella

en: Overflow
fi: Ylivuoto

en: Padding
fi: Sisämarginaali

en: Page
fi: Sivu

en: Page Layout
fi: Sivun asettelu

[ctx: Page Template]
en: Elementor Full Width
fi: Elementor täysi leveys

en: Page Title Selector
fi: Sivun otsikon valitsija

en: Pages
fi: Sivut

en: Paste
fi: Liimaa

en: Paste Style
fi: Liimaa tyyli

en: Paste URL or type
fi: Liitä tai kirjoita URL-osoite

en: Pause on Hover
fi: Pysäytä osoitettaessa

en: Percentage
fi: Prosentit

en: Play Counts
fi: Soittokerrat

en: Play Icon
fi: Soittokuvake

en: Play Video
fi: Katso video

en: Player Controls
fi: Soittimen hallinta

en: Please Note: We do not recommend updating to a beta version on production sites.
fi: Huomaa: Emme suosittele beta-version käyttöönottoa tuotantokäytössä olevilla sivustoilla.

en: Please make sure the ID is unique and not used elsewhere on the page this form is displayed. This field allows <code>A-z 0-9</code> & underscore chars without spaces.
fi: Varmista, että ID on yksilöllinen eikä sitä ole käytetty missään samalla sivulla, jossa lomake näytetään. Kentässä voi käyttää <koodi>A-z 0-9<koodi> -& alleviivausmerkkejä ilman välilyöntejä.

en: Please make sure your search is spelled correctly or try a different words.
fi: Varmista että hakusanasi on kirjoitettu oikein, tai kokeile jotakin toista hakuehtoa.

en: Please note that you are switching to WordPress default editor. Your current layout, design and content might break.
fi: Huomaa, että olet vaihtamassa WordPressin oletusmuokkaimeen. Tämänhetkinen asettelusi, suunnitelmasi ja sisältösi voivat kärsiä tästä!

en: Please note!
fi: Huomaa!

en: Please note! We couldn't deactivate all of your plugins on Safe Mode. Please <a href="%s" target="_blank">read more</a> about this issue.
fi: Huomaa! Emme kyenneet poistamaan kaikkia lisäosiasi käytöstä Safe Mode -tilassa. Ole hyvä ja <a href="%s" target="_blank">rlue lisää</a> tästä ongelmasta.

en: Please note: All unsaved changes will be lost.
fi: Huomaa: Kaikki tallentamattomat muutokset katoavat.

en: Please share the reason
fi: Kertoisitko miksi

en: Please share which plugin
fi: Kertoisitko, mikä lisäosa

en: Plugins
fi: Lisäosat

en: Popular
fi: Suositut

en: Popup Builder lets you take advantage of all the amazing features in Elementor, so you can build beautiful & highly converting popups. Go pro and start designing your popups today.
fi: Popup-rakentaja tuo käyttöösi kaikki Elementorin uskomattomat ominaisuudet, jotta voit luoda kauniita ja toimintaan innostavia popup-ikkunoita. Hanki pro-lisenssi ja aloita popup-lomakkeiden suunnittelu jo tänään.

en: Popups
fi: Popup-lomakkeet

en: Position
fi: Asema

en: Post Types
fi: Artikkelityypit

en: Post not found.
fi: Artikkelia ei löytynyt.

en: Poster
fi: Juliste

en: Prevent Scroll
fi: Estä vieritys

en: Preview
fi: Esikatsele

en: Preview Changes
fi: Esikatsele muutokset

en: Preview for %s
fi: %sn esikatselu

en: Primary
fi: Ensisijainen

en: Primary Color
fi: Ensisijainen väri

en: Primary Headline
fi: Ensisijainen otsake

en: Privacy Mode
fi: Yksityisyystila

en: Proceed Anyway
fi: Jatka kuitenkin

en: Progress Bar
fi: Edistymispalkki

en: Publish
fi: Julkaise

en: Published
fi: Julkaistu

en: Quick Feedback
fi: Pikapalaute

en: Quit
fi: Lopeta

en: Random
fi: Satunnainen

en: Rating
fi: Arviointi

en: Rating Scale
fi: Arviointiasteikko

en: Read More
fi: Lue lisää

en: Read More Text
fi: Lue lisää -teksti

en: Recently Edited
fi: Äskettäin muokattu

en: Redo
fi: Tee uudelleen

en: Regenerate CSS
fi: Luo uudelleen CSS

en: Regenerate Files
fi: Luo uudelleen tiedostot

en: Reinstall v%s
fi: Asenna uudelleen v%s

en: Reload Page
fi: Päivitä sivu

en: Remote
fi: Kaukosäädin

en: Remove
fi: Poista

en: Remove %s
fi: Poista %s

en: Removed
fi: Poistettu

en: Replace URL
fi: Korvaa URL-osoite

en: Reset
fi: Palauta

en: Reset Gallery
fi: Palauta galleria

en: Reset Structure
fi: Palauta rakenne

en: Reset Style
fi: Palauta alkuperäinen tyyli

en: Responsive
fi: Responsiivinen

en: Responsive Mode
fi: Responsiivinen tila

en: Restore
fi: Palauta

en: Restore Auto Saved Data
fi: Palauta automaattisesti tallennettu sisältö

en: Reverse Columns
fi: Käänteinen sarakejärjestys

en: Revision
fi: Versio

en: Revision History
fi: Versiohistoria

en: Revision history lets you save your previous versions of your work, and restore them any time.
fi: Versiohistoria sallii sinun tallettaa työsi aikaisempia versioita ja palauttaa niitä tarpeesi mukaan.

en: Revisions
fi: Versiot

en: Right
fi: Oikea reuna

en: Role Excluded
fi: Rooli suljettu pois

en: Role Manager
fi: Roolien hallitsija

en: Roles
fi: Roolit

en: Rollback Version
fi: Palautettu versio

en: Rollback to Previous Version
fi: Palaa edelliseen versioon

en: Rotate
fi: Kierrä

en: Rounded
fi: Pyöristetty

en: Safe Mode ON
fi: Safe Mode PÄÄLLÄ

en: Safe Mode allows you to troubleshoot issues by only loading the editor, without loading the theme or any other plugin.
fi: Safe Mode sallii sinun selvitellä ongelmia vain lataamalla editorin. Sinun ei tarvitse ladata teemaa tai muita lisäosia.

en: Save
fi: Tallenna

en: Save Draft
fi: Tallenna luonnos

en: Save Options
fi: Tallenna valinnat

en: Save Your %s to Library
fi: Tallenna %ssi kirjastoon

en: Save as Template
fi: Tallenna malliksi

en: Save as a Global
fi: Tallenna yleiseksi

en: Saved
fi: Tallennettu

en: Saved Templates
fi: Tallennetut mallit

en: Saving has been disabled until you’re reconnected.
fi: Tallentaminen on estetty kunnes yhteys on luotu uudelleen.

en: Search
fi: Haku

en: Search Templates:
fi: Hae malleista:

en: Search Widget...
fi: Hakuvimpain...

en: Search Widget:
fi: Hakuvimpain:

en: Secondary
fi: Toissijainen

en: Secondary Color
fi: Toissijainen väri

en: Secondary Headline
fi: Toissijainen otsake

en: Section
fi: Osa

en: Select
fi: Valitse

en: Select File
fi: Valitse tiedosto

en: Select Icon
fi: Valitse kuvake

en: Select one or go ahead and <a target="_blank" href="%s">create one</a> now.
fi: Valitse jokin näistä tai <a target="_blank" href="%s">luo uusi</a> nyt.

en: Select the type of template you want to work on
fi: Valitse mallin tyyppi, jota haluat käsitellä

en: Select your Structure
fi: Valitse rakenne

en: Self Hosted
fi: Itse ylläpidettävä

en: Separator
fi: Erotin

en: Server Error
fi: Palvelinvirhe

en: Set how many slides are scrolled per swipe.
fi: Aseta yhdellä pyyhkäisyllä vieritettävien diojen lukumäärä.

en: Set your entire website as MAINTENANCE MODE, meaning the site is offline temporarily for maintenance, or set it as COMING SOON mode, meaning the site is offline until it is ready to be launched.
fi: Aseta koko sivustosi HUOLTOTILAAN, jolloin sivusto on tilapäisesti poissa linjoilta, tai TULOSSA PIAN -tilaan, mikä merkitsee että se on poissa linjoilta siihen asti kunnes olet valmis julkaisemaan sen.

en: Sets the breakpoint between desktop and tablet devices. Below this breakpoint tablet layout will appear (Default: %dpx).
fi: Asettaa pöytä- ja tablettinäyttöjen välisen vaihtopisteen. Tämän koon alapuolella käytetään tablettiasettelua (oletus: %dpx).

en: Sets the breakpoint between tablet and mobile devices. Below this breakpoint mobile layout will appear (Default: %dpx).
fi: Asettaa tabletti- ja mobiilinäyttöjen välisen vaihtopisteen. Tämän koon alapuolella käytetään mobiiliasettelua (oletus: %dpx).

en: Sets the default space between widgets (Default: 20)
fi: Asettaa vimpainten välisen oletusetäisyyden (oletus: 20)

en: Sets the default width of the content area (Default: 1140)
fi: Asettaa sisältöalueen oletusleveyden (Oletus: 1140)

en: Settings
fi: Asetukset

en: Shape
fi: Muoto

en: Shape Divider
fi: Muodon jakaja

[ctx: Shapes]
en: Arrow
fi: Nuoli

[ctx: Shapes]
en: Book
fi: Kirja

[ctx: Shapes]
en: Clouds
fi: Pilvet

[ctx: Shapes]
en: Curve
fi: Kaari

[ctx: Shapes]
en: Curve Asymmetrical
fi: Epäsymmetrinen kaari

[ctx: Shapes]
en: Drops
fi: Pisarat

[ctx: Shapes]
en: Fan Opacity
fi: Viuhka

[ctx: Shapes]
en: Mountains
fi: Vuoret

[ctx: Shapes]
en: Pyramids
fi: Pyramidit

[ctx: Shapes]
en: Split
fi: Jako

[ctx: Shapes]
en: Tilt
fi: Kalteva

[ctx: Shapes]
en: Tilt Opacity
fi: Kalteva viuhka

[ctx: Shapes]
en: Triangle
fi: Kolmio

[ctx: Shapes]
en: Triangle Asymmetrical
fi: Epäsymmetrinen kolmio

[ctx: Shapes]
en: Waves
fi: Aallot

[ctx: Shapes]
en: Waves Brush
fi: Aallot-sivellin

[ctx: Shapes]
en: Waves Pattern
fi: Aallot-kuvio

[ctx: Shapes]
en: Zigzag
fi: Siksak

en: Share Button
fi: Jakopainike

en: Shortcode
fi: Lyhytkoodi

en: Show
fi: Näytä

en: Show / Hide Panel
fi: Näytä / piilota paneeli

en: Show Panel
fi: Näytä paneeli

en: Show editing handles when hovering over the element edit button
fi: Näytä muokkauskahvat kun kohdistin on elementin muokkauspainikkeen kohdalla

en: Sidebar
fi: Sivupalkki

en: Single
fi: Yksittäinen

en: Site
fi: Sivusto

en: Size
fi: Koko

en: Skin
fi: Pinta

en: Skip
fi: Ohita

en: Skip & Deactivate
fi: Ohita & poista käytöstä

en: Slide
fi: Dia

en: Slides to Scroll
fi: Vieritettävät diat

en: Slides to Show
fi: Näytettävät diat

en: Slow
fi: Hidas

en: Social Icons
fi: Some-kuvakkeet

en: Solid
fi: Yhtenäinen viiva

en: Something went wrong.
fi: Jokin meni nyt vikaan.

en: Soon
fi: Pian

en: Sorry, the content area was not found in your page.
fi: Pahoittelut, sivultasi ei löydy sisältöaluetta.

en: Source
fi: Lähde

en: Space
fi: Väli

en: Space Around
fi: Ympäröivä tila

en: Space Between
fi: Välistys

en: Space Between Widgets
fi: Vimpainten välinen etäisyys

en: Space Evenly
fi: Jaa tasaisesti

en: Spacer
fi: Väli

en: Spacing
fi: Välistys

en: Specify a start time (in seconds)
fi: Määrittele aloitusaika (sekunteina)

en: Specify an end time (in seconds)
fi: Määrittele päättymisaika (sekunteina)

en: Spread
fi: Levitys

en: Square
fi: Neliö

en: Stacked
fi: Pinottu

en: Star Rating
fi: Tähtiarvostelu

en: Stars
fi: Tähdet

en: Start
fi: Alku

en: Start Time
fi: Aloitusaika

en: Start designing your page and you'll be able to see the entire revision history here.
fi: Aloita sivusi suunnittelu. Täällä näet koko versiohistoriasi.

en: Starting Number
fi: Aloittava numero

en: Status
fi: Tila

en: Stay tuned! More awesome templates coming real soon.
fi: Pysy kuulolla! Lisää upeita malleja on tulossa piakkoin.

en: Still experiencing issues?
fi: Onko sinulla vielä pulmia?

en: Stretch
fi: Venytä

en: Stretch Section
fi: Venytä osa

en: Stretch the section to the full width of the page using JS.
fi: Venyttää osan koko sivun levyiseksi JS:ää käyttäen.

en: Stretched Section Fit To
fi: Venytetty osa sovita

en: Structure
fi: Rakenne

en: Style
fi: Tyyli

en: Style Pasted
fi: Tyyli on liimattu

en: Style Reset
fi: Palauta alkuperäinen tyyli

en: Styles set in Elementor are saved in CSS files in the uploads folder. Recreate those files, according to the most recent settings.
fi: Elementorissa asetetut tyylit tallennetaan uploads-kansiossa oleviin CSS-tiedostoihin. Luo nämä uudelleen vastaamaan viimeisimpiä asetuksia.

en: Submit
fi: Lähetä

en: Submit & Deactivate
fi: Lähetä & poista käytöstäi

en: Success
fi: Onnistui

en: Suggested Videos
fi: Ehdotetut videot

en: Sure! I'd love to help
fi: Tottakai! Autan mielelläni

en: Switch Editor Loader Method
fi: Vaihda muokkaimen lataustapa

en: Switch to Revisions tab for older versions
fi: Siirry Versiot-välilehdelle nähdäksesi vanhemmat versiot

en: Sync Library
fi: Synkronoi kirjasto

en: System
fi: Järjestelmä

en: System Info
fi: Järjestelmän tiedot

[ctx: System Info]
en: If you want to modify the source code of your theme, we recommend using a <a href="%s">child theme</a>.
fi: Jos haluat muokata teemasi lähdekoodia, suosittelemme  <a href="%s">lapsiteeman </a> käyttöä.

[ctx: System Info]
en: We recommend setting memory to at least %1$s. For more information, read about <a href="%2$s">how to Increase memory allocated to PHP</a>.
fi: Suosittelemme muistin asettamista vähintään tasolle  %1$s. Lue täältä <a href="%2$s">miten voit kasvattaa PHP-muistia</a>.

[ctx: System Info]
en: We recommend to use php 5.4 or higher
fi: Suosittelemme PHP-versiota 5.4 tai korkeampi

en: Tab #1
fi: Välilehti #1

en: Tab #2
fi: Välilehti #2

en: Tab Content
fi: Välilehden sisältö

en: Tab Title
fi: Välilehden otsikko

en: Tablet
fi: Tabletti

en: Tablet Breakpoint
fi: Tablettinäytön raja

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Tabs Items
fi: Välilehtiosat

en: Take Over
fi: Ota ohjat

en: Template
fi: Malli

en: Template Library
fi: Mallikirjasto

[ctx: Template Library]
en: Add New
fi: Lisää uusi

[ctx: Template Library]
en: Add New Template
fi: Lisää uusi malli

[ctx: Template Library]
en: All Categories
fi: Kaikki kategoriat

[ctx: Template Library]
en: All Templates
fi: Kaikki mallit

[ctx: Template Library]
en: Categories
fi: Kategoriat

[ctx: Template Library]
en: Category
fi: Kategoria

[ctx: Template Library]
en: Edit Template
fi: Muokkaa mallia

[ctx: Template Library]
en: Filter by category
fi: Suodata kategorian mukaan

[ctx: Template Library]
en: My Templates
fi: Omat mallit

[ctx: Template Library]
en: New Template
fi: Uusi malli

[ctx: Template Library]
en: No Templates found
fi: Malleja ei löytynyt

[ctx: Template Library]
en: No Templates found in Trash
fi: Roskakorista ei löytynyt malleja

[ctx: Template Library]
en: Saved Templates
fi: Tallennetut mallit

[ctx: Template Library]
en: Search Template
fi: Hae mallia

[ctx: Template Library]
en: Template
fi: Malli

[ctx: Template Library]
en: Templates
fi: Mallit

[ctx: Template Library]
en: Type
fi: Tyyppi

[ctx: Template Library]
en: View Template
fi: Esikatsele mallia

en: Templates Help You <span>Work Efficiently</span>
fi: Mallit auttavat sinua <span>työskentelemään tehokkaammin</span>

en: Testimonial
fi: Suositus

en: Text
fi: Teksti

en: Text Align
fi: Tekstin tasaus

en: Text Color
fi: Tekstin väri

en: Text Editor
fi: Tekstinmuokkain

en: Text Indent
fi: Tekstin sisennys

[ctx: Text Shadow Control]
en: Shadow
fi: Varjostus

[ctx: Text Shadow Control]
en: Text Shadow
fi: Tekstin varjostus

en: The ID of Menu Anchor.
fi: Valikkoankkurin ID

en: The `from` and `to` URL's must be different
fi: Lähtö- ja kohdesivustojen URL-osoitteiden on oltava eri

en: The `from` and `to` URL's must be valid URL's
fi: Lähtö- ja kohdesivustojen on oltava todellisia URL-osoitteita

en: The following error(s) occurred while processing the request:
fi: Pyynnön toteutuksessa tapahtui seuraava virhe/virheet:

en: The issue was probably caused by one of your plugins or theme.
fi: Tämä ongelma johtuu todennäköisimmin teemastasi tai jostain käytössä olevasta lisäosasta.

en: The list of fonts used if the chosen font is not available.
fi: Kirjasimet, joita käytetään kun valittu kirjasin ei ole käytettävissä.

en: The most advanced frontend drag & drop page builder. Create high-end, pixel perfect websites at record speeds. Any theme, any page, any design.
fi: Edistynein frontend-sivunrakentaja. Luo upeita, pikselintarkkoja sivustoja ennätysnopeasti. Valitse vapaasti teema, sivu ja suunnitelma.

en: The preview could not be loaded
fi: Esikatselun lataaminen ei onnistunut

en: The server does not have ImageMagick or GD installed and/or enabled! Any of these libraries are required for WordPress to be able to resize images. Please contact your server administrator to enable this before continuing.
fi: Palvelimellesi ei ole asennetu ImageMagick- tai GD-kirjastoja tai ne ovat poissa käytöstä. Jompikumpi näistä tarvitaan, jotta WordPress kykenisi skaalaamaan kuvia. Ota yhteyttä palvelimen tukeen saadaksesi tämän kuntoon.

en: Theme Builder
fi: Teemanrakentaja

en: Theme Builder is the industry leading all-in-one solution that lets you customize every part of your WordPress theme visually: Header, Footer, Single, Archive & WooCommerce.
fi: Teemanrakentaja on johtava all-in-one-ratkaisu, joka sallii sinun muokata jokaista WordPress-teemasi osaa visuaalisesti: Ylä- ja alapalkit, yksittäiset, arkistot & WooCommerce.

en: Theme Templates
fi: Teeman mallit

en: Themes
fi: Teemat

en: There is a new version of Elementor Page Builder available. <a href="%1$s" class="thickbox open-plugin-details-modal" aria-label="%2$s">View version %3$s details</a> or <a href="%4$s" class="update-link" aria-label="%5$s">update now</a>.
fi: Elementorista on uusi versio saatavilla. <a href="%1$s" class="thickbox open-plugin-details-modal" aria-label="%2$s">Katso version %3$s tiedot</a> tai <a href="%4$s" class="update-link" aria-label="%5$s">päivitä nyt</a>.

en: There is an autosave of this post that is more recent than the version below. You can restore the saved data fron the Revisions panel
fi: Uudempi automaattisesti tallennettu versio on olemassa. Voit palauttaa tallennetut tiedot Versiot-paneelissa.

en: This ID will be the CSS ID you will have to use in your own page, Without #.
fi: Tämä ID on se CSS-ID, jota käytät omalla sivullasi. Ilman #-merkkiä.

en: This cover image will replace the background video on mobile and tablet devices.
fi: Tämä kansikuva korvaa taustavideon mobiili- ja tablet-laitteilla.

en: This feature is only available on Elementor Pro.
fi: Tämä ominaisuus on vain Elementor Prossa.

en: This is an Alert
fi: Tämä on varoitus

en: This is just a draft. Play around and when you're done - click update.
fi: Tämä on vain luonnos. Voit muokata sitä aivan kuten haluat. Kun olet valmis, klikkaa Päivitä.

en: This is the heading
fi: Tämä on otsikko

en: This is where your templates should be. Design it. Save it. Reuse it.
fi: Malliesi kuuluisi olla täällä. Suunnittele se. Tallenna se. Käytä sitä.

en: This tag has no settings.
fi: Tähän tagiin ei liity asetuksia.

en: This template includes the header, full-width content and footer
fi: Tämä malli sisältää otsikkopalkin, täysleveän sisältöalueen ja alapalkin

en: Thousand Separator
fi: Tuhaterotin

en: Timeout
fi: Aikakatkaisu

en: Title
fi: Otsikko

en: Title & Description
fi: Otsikko & kuvaus

en: Title HTML Tag
fi: Otsikon HTML-tagi

en: Title Style
fi: Otsikon tyyli

en: To enable maintenance mode you have to set a template for the maintenance mode page.
fi: Asettaaksesi huoltotilan päälle sinun on valittava huoltotila-sivun malli.

en: Toggle
fi: Vaihtele

en: Toggle #1
fi: Vaihtele #1

en: Toggle #2
fi: Vaihtele #2

en: Toggle Content
fi: Vaihtele sisältöä

en: Toggle Items
fi: Vaihtele osia

en: Toggle Title
fi: Vaihtele otsikkoa

en: Token Expired.
fi: Vanhentunut

en: Tools
fi: Työkalut

en: Top
fi: Yläreuna

en: Transition Duration
fi: Liikkeen kesto

en: Trend
fi: Muoti

en: Turn-on Beta Tester, to get notified when a new beta version of Elementor or E-Pro is available. The Beta version will not install automatically. You always have the option to ignore it.
fi: Ota käyttöön beta-testain saadaksesi tiedon kun uusi beta-versio Elementorista tai Elementor Prosta on saatavilla. Beta-versiot eivät asennu automaattisesti. Voit aina jättää nämä ilmoitukset huomiotta.

en: Type
fi: Tyyppi

en: Type Here
fi: Kirjoita tähän

en: Type to find anything in Elementor
fi: Kirjoita löytääksesi Elementorista

en: Typography
fi: Typografia

[ctx: Typography Control]
en: Capitalize
fi: Isot alkukirjaimet

[ctx: Typography Control]
en: Decoration
fi: Tehoste

[ctx: Typography Control]
en: Family
fi: Kirjasinperhe

[ctx: Typography Control]
en: Italic
fi: Kallistettu

[ctx: Typography Control]
en: Letter Spacing
fi: Kirjainten välistys

[ctx: Typography Control]
en: Line Through
fi: Yliviivaus

[ctx: Typography Control]
en: Line-Height
fi: Rivinväli

[ctx: Typography Control]
en: Lowercase
fi: Pienet kirjaimet

[ctx: Typography Control]
en: None
fi: Ei mitään

[ctx: Typography Control]
en: Normal
fi: Normaali

[ctx: Typography Control]
en: Oblique
fi: Kursiivi

[ctx: Typography Control]
en: Overline
fi: Viiva yläpuolella

[ctx: Typography Control]
en: Size
fi: Koko

[ctx: Typography Control]
en: Style
fi: Tyyli

[ctx: Typography Control]
en: Transform
fi: Mukautus

[ctx: Typography Control]
en: Typography
fi: Typografia

[ctx: Typography Control]
en: Underline
fi: Alleviivaus

[ctx: Typography Control]
en: Uppercase
fi: Isot kirjaimet

[ctx: Typography Control]
en: Weight
fi: Vahvuus

en: UI Color
fi: UI-väri

en: UI Hover Color
fi: UI-väri kun osoitin on päällä

en: Undo
fi: Peruuta

en: Unknown Error
fi: Tuntematon virhe

en: Unknown Value
fi: Tuntematon arvo

en: Unlinked values
fi: Irralliset arvot

en: Unmarked Color
fi: Merkitsemätön väri

en: Unmarked Style
fi: Merkitsemätön tyyli

en: Update
fi: Päivitä

en: Update Elementor Now
fi: Päivitä Elementor nyt

en: Update Notification
fi: Päivitysilmoitus

en: Update Now
fi: Päivitä nyt

en: Update Site Address (URL)
fi: Päivitä sivuston osoite (URL)

en: Update changes to page
fi: Päivitä muutokset sivulle

en: Usage Data Tracking
fi: Käyttötietojen seuranta

en: Use external CSS files for all generated stylesheets. Choose this setting for better performance (recommended).
fi: Käytä ulkoisia CSS-tiedostoja kaikissa luoduissa tyylipohjissa. Tämä asetus parantaa suorituskykyä (suositus).

en: Use internal CSS that is embedded in the head of the page. For troubleshooting server configuration conflicts and managing development environments.
fi: Käytä sivun otsikkokoodiin upotettua sisäistä CSS-koodia. Palvelinkonfiguraation ristiriitatilanteiden ongelmanratkaisuun ja kehittäjäympäristöjen hallintaan.

en: Use templates to create the different pieces of your site, and reuse them with one click whenever needed.
fi: Luo malleja sivustosi osista ja käytä niitä uudelleen napin painalluksella aina kuin tarvitset.

en: Username
fi: Käyttäjänimi

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Version Control
fi: Versionhallinta

en: Vertical
fi: Pystysuuntainen

en: Vertical Align
fi: Pystysuora tasaus

en: Vertical Alignment
fi: Pystysuuntainen tasaus

en: Vertical Orientation
fi: Pystysuunta

en: Video Info
fi: Videoinformaatio

en: Video Options
fi: Videon valinnat

en: Video Tutorials
fi: Video-opasteet

en: View
fi: Katso

en: View All Revisions
fi: Näytä kaikki versiot

en: View Elementor Documentation
fi: Tutustu Elementorin dokumentaation

en: View Elementor Video Tutorials
fi: Katso Elementorin video-opasteita

en: View Elementor version %s details
fi: Katso Elementor-version %s tiedot

en: View Page
fi: Näytä sivu

en: Visibility
fi: Näkyvyys

en: Visual Player
fi: Visuaalinen soitin

en: Wait! Don't deactivate Elementor. You have to activate both Elementor and Elementor Pro in order for the plugin to work.
fi: Odota! Älä poista Elementoria käytöstä. Sekä Elementorin että Elementor Pron täytyy olla aktiivisena, jotta lisäosa toimisi.

en: Want to give access only to content?
fi: Haluatko antaa pääsyn vain sisältöön?

en: Want to learn more about the Elementor library?
fi: Haluatko tietää lisää Elementor-kirjastosta?

en: Warning
fi: Varoitus

en: Warning: Please backup your database before making the rollback.
fi: Varoitus: ota varmuuskopio tietokannastasi ennen version palautusta.

en: We recommend you watch this 2 minute getting started video, and then try the editor yourself by dragging and dropping elements to create your first page.
fi: Suosittelemme, että katsot tämän 2 minuutin mittaisen aloitusvideon, ja kokeilet sitten editoria itse vetämällä ja pudottamalla elementtejä luodaksesi ensimmäisen sivusi.

en: We're sorry, but something went wrong. Click on 'Learn more' and follow each of the steps to quickly solve it.
fi: Valitettavasti jotakin meni nyt pieleen. Klikkaa 'Perehdy' ja seuraa ohjeita ratkaistaksesi ongelman.

en: Weight
fi: Vahvuus

en: Welcome to Elementor
fi: Tervetuloa Elementoriin

en: When you turn on privacy mode, YouTube won't store information about visitors on your website unless they play the video.
fi: Kun vaihdat yksityisyys-tilaan, YouTube ei tallenna tietoa sivustosi vierailijoista elleivät he katso videotasi.

en: Who Can Access
fi: Kenellä on pääsy

en: Wide
fi: Leveä

en: Wider
fi: Leveämpi

en: Widget
fi: Vimpain

en: Widgets Panel
fi: Vimpainpaneeli

en: Widgets Space
fi: Vimpaintila

en: Width
fi: Leveys

en: With this feature, you can save a widget as global, then add it to multiple areas. All areas will be editable from one single place.
fi: Tämä ominaisuus sallii sinun tallentaa vimpaimen yleiseksi ja liittää sen sitten useisiin paikkoihin sivustollasi. Kaikki sijainnit ovat muokattavissa yhdestä ja samasta paikasta.

en: Yes
fi: Kyllä

en: You can copy the below info as simple text with Ctrl+C / Ctrl+V:
fi: Voit kopioida alla olevat tiedot yksinkertaisesti komennoilla Ctrl+C / Ctrl+V:

en: You can crop the original image size to any custom size. You can also set a single value for height or width in order to keep the original size ratio.
fi: Voit rajata alkuperäisen kuvan mihin tahansa mukautettuun kokoon. Voit myös asettaa vain leveyden tai korkeuden, jos haluat säilyttää alkuperäiset mittasuhteet.

en: You can customize the lightbox design by going to: Top-left hamburger icon > Global Settings > Lightbox.
fi: Voit muokata lightboxin ulkoasua menemällä Vasen-ylä hampurilaiskuvake > Yleiset asetukset > Lightbox.

en: You can enable it from the <a href="%s" target="_blank">Elementor settings page</a>.
fi: Voit ottaa sen käyttöön  <a href="%s" target="_blank">Elementorin asetussivulla</a>.

en: You can mark any pre-designed template as a favorite.
fi: Voit merkitä minkä tahansa tallennetun mallin suosikiksi.

en: You created over 10 pages with Elementor. Great job! If you can spare a minute, please help us by leaving a five star review on WordPress.org.
fi: Olet tehnyt Elementorilla enemmän kuin 10 sivua. Hienoa! Jos sinulla on hetki aikaa, autathan meitä jättämällä viiden tähden arviosi WordPress.org-sivulle.

en: You don't have permissions to download this file
fi: Sinulla ei ole oikeutta ladata tätä tiedostoa

en: You must call 'the_content' function in the current template, in order for Elementor to work on this page.
fi: Sinun on kutsuttava nykyisen mallin 'the_content' -toimintoa saadaksesi Elementorin toimimaan tällä sivulla.

en: YouTube link or video file (mp4 is recommended).
fi: YouTube-linkki tai videotiedosto (suositus mp4).

en: Your browser isn't compatible
fi: Selaimesi ei ole yhteensopiva

en: Your browser isn't compatible with all of Elementor's editing features. We recommend you switch to another browser like Chrome or Firefox.
fi: Selaimesi ei tue kaikkia Elementorin muokkausmahdollisuuksia. Suosittelemme , että vaihdat selaimeksesi Chromen tai Firefoxin.

en: Your designs will be available for export and reuse on any page or website
fi: Voit viedä luomasi ulkoasut ja käyttää niitä millä tahansa sivulla tai sivustolla.

en: Your session has expired. Please reload the page to continue editing.
fi: Istuntosi on vanhentunut. Lataa sivu uudelleen jatkaaksesi muokkausta.

en: Z-Index
fi: Z-arvo

en: e.g. Web Designer
fi: esimerkiksi Web Designer

en: or
fi: tai
